Ekstraklasa 2022-2023: Lechia Gdańsk vs. Wisła Płock


Ekstraklasa 2022-2023 to 89 sezon najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Turniej wystartował 15 lipca 2022 r., a zakończy się 27 maja 2023 r. Jest to wanie drugi sezon, w którym uczestniczy osiemnaście drużyn zamiast szesnastu. Zakłady na mecze Ekstraklasy można typować na stronie wiarygodnego bukmachera GGBet.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie ekip Lechia Gdańsk i Wisła Płock. Mecz ten można oglądać na stronie GGBET całkiem za darmo. Oto co wiemy o tym spotkaniu:
  • Data: 29 stycznia 2023
  • Czas: 16:30 UTC
  • Miejsce: stadion Arena Gdańsk
Lechia Gdańsk zagrała z Wisłą Płock w 1 meczu w tym sezonie. Spotkanie odbyło się 25 czerwca 2022 r. Ekipa Lechia Gdańsk wygrała mecz z wynikiem 6:3. Kolejne spotkanie w ramach turnieju odbyło się 17 lipca 2022 r. Tym razem wygrała ekipa Wisła Płock z rezultatem 3:0. Obecnie Lechia Gdańsk zajmuje 14 miejsce, natomiast Wisła Płock utrzymuje 5 pozycję.

Lechia Gdańsk-Wisła Płock: ostatnie rezultaty

Ostatnie trzy mecze zdecydowanie nie były udane dla piłkarzy z drużyny Lechia Gdańsk. Dwa razy w ciągu kilku dni piłkarzy przegrali z ekipą Legia Warszawa, najpierw z wynikiem 2:1 w lidze, a następnie na turnieju Puchar Polski. Tam o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W ostatniej kolejce Lechia Gdańsk po bardzo rozczarowującym meczu przegrała z gliwickim Piastem.

Tylko 1 zwycięstwo w swoich ostatnich pięciu spotkaniach odniósł zespół Wisła Płock, który na początku turnieju przewodził tabeli tego sezonu Ekstraklasy. Ekipa nie jest już tak skuteczna, a co gorsza, zupełnie zapomniała jak grać w defensywie. W wyniku w ostatnim spotkaniu z Raksem Częstochowa wpuściła aż 7 bramek. Tę plamę na ich honorze należy jak najszybciej zmazać. Zdaniem kibiców najlepiej będzie to zrobić podczas najbliższego meczu ligowego z Lechia Gdańsk.

Historia spotkań

Od 2007 roku drużyna Lechii Gdańsk i drużyna Wisły PLock rozegrały łącznie 18 spotkań, wśród których było 11 meczów zwycięskich dla Lechii Gdańsk, 2 remisy. Drużyny przeciwstawiają się sobie w takich rozgrywkach jak Ekstraklasa, Klubowe Mecze Przyjaźni, I Liga, Puchar Polski. I mają następującą liczbę punktów turniejowych:

Lechia Gdańsk - 17 punktów, 5 wygranych spotkań, 2 remisy, 10 porażek. Łączna liczba bramek to 18 goli przy 30 straconych.
Wisła PLock - 28 punktów, 8 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek. Łączna liczba zdobytych bramek - 29 goli przy 24 bramkach straconych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza