Poznaliśmy laureatów "Nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu 2022" [foto] [video]


Poznaliśmy laureatów kolejnej edycji nagrody starosty gryfińskiego za promocję powiatu. Uroczysta gala, podczas której wręczono statuetki "Bocianów" - symbolu powiatu gryfińskiego, odbyła się w ośrodku Szafir w Moryniu. 

W kategorii Kultura i Sztuka nagroda trafiła do: Piotra Piznal i Piotra Rosińskiego z gminy Widuchowa. 

Dwoje przyjaciół, których łączy wspólna pasja: natura i fotografia przyrodnicza.Autorzy polsko-niemieckiego albumu „Życie w Dolinie Odry”, prezentującego najpiękniejsze krajobrazy powiatu gryfińskiego wzdłuż rzeki Odry oraz kadry z życia dziko żyjących tu zwierząt.
Społecznie prowadzą dla dzieci i młodzieży warsztaty z zakresu ochrony przyrody, działań proekologicznych i fotografii przyrodniczej.
Wielokrotnie byli bohaterami reportaży i artykułów w mediach regionalnych i ogólnopolskich m.in. w Radiu Szczecin i Dzień Dobry TVN.


W kategorii "Sport i Rekreacja" nagrodę otrzymał Michał Gadowski z gminy Widuchowa.

Mieszkaniec gminy Widuchowa, który mimo swojej niepełnosprawności ruchowej przełamuje słabości i spełnia sportowe marzenia. Reprezentuje Polskę w wioślarstwie na arenach międzynarodowych, jest także trenerem personalnym młodych wioślarzy.
Multimedalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski oraz uczestnik igrzysk paraolimpijskich w Londynie, Rio de Janeiro i Tokio.
Tegoroczne sukcesy Michała Gadowskiego to: złoty medal Pucharu Świata, złoty medal Regat Międzynarodowych w Paryżu, wicemistrzostwo świata w Czechach oraz brązowy medal Mistrzostw Europy w Monachium.


W kategorii Pro Publico Bono nagrodę otrzymał Mateusz Leszczyński z Gryfina. 

25-letni gryfinianin, społecznik o ogromnej energii do działania i wrażliwym sercu. Na przełomie 2021 i 2022 roku zorganizował dla mieszkańców powiatu kilkanaście dużych akcji charytatywnych w formie festynów, połączonych z kiermaszami, zbiórkami i licytacjami na rzecz chorych dzieci, wymagających specjalistycznego i kosztownego leczenia.
Wraz z grupą gryfińskich wolontariuszy stworzył dwa punkty z darami dla uciekinierów z objętej wojną Ukrainy.
Nie zapomina także o bezdomnych zwierzętach, wspierając Gryfiński Kojec czy chojeńskie stowarzyszenie „Psiajaciele”.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza