"Znika" były szpital. Co powstanie w jego miejscu? [foto]Budynek niedoszłego szpitala przy ulicy Ogrodowej w Chojnie niedługo całkowicie zniknie. Trwają przygotowania do rozbiórki obiektu. A teren będzie przygotowywany pod inwestycję mieszkaniowo - usługową. 

Miał tu powstać szpital, jego budowę rozpoczęto jeszcze w okresie PRL. Po zmianie ustroju pracę wstrzymano. na początku lat 90` rozważano dokończenie budowy i uruchomieniu tu ośrodka psychiatrycznego dla osób niepełnosprawnych umysłowo, jednak przeciwni takiemu rozwiązaniu byli mieszkańcy. W 2009 roku pojawiła się oferta z poznańskiej firmy HCP, chciano tu urządzić przychodnię oraz gabinety specjalistyczne i rehabilitacyjne a nawet dom starców. Kilkumiesięczne negocjację zakończyły się fiaskiem. W 2012 roku pojawił się kolejny chętny na przejęcie nieruchomości, spółka EDO chciała tu urządzić ośrodek opieki dla osób starszych, przychodnię a nawet basen z rehabilitacją. Radnym została zaprezentowana wizualizacja, w kolejnych miesiącach pojawiły się jednak pewne kontrowersję, spółka snuła plany inwestycyjne na miliony złotych a jej kapitał zakładowy nie przekraczał 5 tysięcy złotych, okazało się również, że EDO chce wydzierżawić od gminy obiekt i zaciągnąć na niego kredyt hipoteczny.

Następnie ówczesny burmistrz Adam Fedorowicz próbował kilkukrotnie sprzedać nieruchomość, udało się to w 2017 roku. Nieruchomość została sprzedana za nieco ponad 1 milion złotych

Obecnie właścicielem nieruchomości są lokalni przedsiębiorcy. Spółka Consilo ma już doświadczenie w budowaniu, to ta firma wybudowała pierwsze od ponad 30 lat osiedle w Chojnie za pasażem handlowym przy ulicy Ogrodowej. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza