Burmistrz Barbara Rawecka zabrała głos w sprawie szatni dla Rurzycy Nawodna

Burmistrz Gminy Chojna Barbara Rawecka odnosiła się podczas sesji Rady Miejskiej w Chojnie do sprawy szatni  piłkarskiej dla klubu Rurzyca Nawodna. 


UKS Rurzyca Nawodna to klub, który w ubiegłym sezonie wywalczył historyczny awans do klasy okręgowej. Zespół w swoim debiucie na tym szczeblu rozgrywek, po rundzie jesiennej, z dorobkiem 25 punktów zajmuje wysokie, piąte miejsce. Jesienią klub z gminy Chojna rozgrywał wszystkie mecze na wyjeździe, wszystko przez brak odpowiedniej infrastruktury co skutkowało nie otrzymaniem licencji na własne boisko.

- Od razu chciałam wyjaśnić żeby to było jasne umowa na szatnie  była tak że gmina płaci za fundament który kosztował nas 50 tysięcy. Pozostałe rzeczy wykonują sami zawodnicy i zainteresowani mieszkańcy okazało się, że tego nie wykonano. Obecnie 100 tysięcy przeznaczyłam na zadaszenie szatni. Żeby to było jasne że to nie jest tak ze nikt nic nie daje na miejsce spotkań piłkarzy i udajemy że nic się tam nie dzieje - powiedziała burmistrz Barbara Rawecka podczas sesji w czwartek 26 stycznia.

Kilka dni temu do naszej redakcji trafił list od kibiców. Można go przeczytać w artykule Czy Rurzyca przystąpi do rozgrywek? [list od czytelnika]
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza