Pogoń Szczecin zagra na wyjeździe z Widzewem!Ekipa Portowców przed rozpoczęciem obecnej kampanii była jednym z głównych kandydatów do walki o mistrzowski tytuł. Takie przewidywania raczej nie były dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ w 2 poprzednich sezonach Pogoń Szczecin finiszowała na ligowym podium. Przed startem tego sezonu część osób zwracała jednak uwagę na fakt, że doszło do zmiany trenera, co może negatywnie wpłynąć na wyniki w rundzie jesiennej. Portowcy w rundzie jesiennej ostatecznie zakończyli rozgrywki na 4. miejscu, a już w pierwszym starciu po wznowieniu rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z Widzewem.

Widzew Łódź

Przed rozpoczęciem sezonu zakłady bukmacherskie były bezlitosne dla beniaminka z Łodzi. Proponowane kursy wskazywały, że Widzew powinien walczyć o utrzymanie. Piłkarze tego zespołu nic jednak nie zrobili sobie z takich przewidywań i pokazali, że kursy nie grają. Podopieczni trenera Niedźwiedzia już od pierwszego meczu wyjazdowego z Pogonią Szczecin, który zakończył się porażką, pokazali, że nie zamierzają się poddawać i są w stanie walczyć jak równy z równym, nawet z najmocniejszymi drużynami w kraju na ich stadionach.

Widzew ma za sobą doskonałą rundę jesienną, która bez wątpienia przekroczyła przewidywania kibiców, a nawet samego zarządu. Łodzianie ukończyli zmagania na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Dokładnie takim samym rezultatem może się pochwalić ekipa ze Szczecina, która przecież była jednym z głównych kandydatów do walki o mistrzostwo. Co więcej, Widzew traci tylko 3 oczka do wicelidera z Warszawy, a wyprzedza również ekipę mistrza Polski z Poznania.

Beniaminek ma przed sobą jednak bardzo trudne zadanie, jakim będzie utrzymanie takiej dyspozycji w drugiej części sezonu. Poprzednie lata na boiskach Ekstraklasy pokazywały, że jeśli jakaś drużyna sensacyjnie spisywała się w rundzie jesiennej, to z reguły miała olbrzymie problemy, aby to utrzymać po zimowej przerwie. Prawdopodobnie jedynym wyjątkiem była tutaj ekipa Rakowa Częstochowa.

W pierwszej rywalizacji rundy jesiennej Widzew przed własną publicznością zmierzy się z Pogonią Szczecin. Łodzianie w pierwszej części sezonu nie spisywali się aż tak dobrze na swoim boisku, jak w meczach wyjazdowych. Taka statystyka może być sporym zaskoczeniem, ponieważ większość ekspertów przed rozpoczęciem rozgrywek zwracała uwagę na fakt, że największym atutem drużyny beniaminka z Łodzi powinno być wsparcie publiczności.
Statystyki – Widzew Łódź:
  • W pierwszej części sezonu Widzew wywalczył więcej punktów na wyjazdach niż przed własną publicznością.
  • Łodzianie plasują się aktualnie na 3. miejscu w tabeli.
  • Beniaminek stracił 17 bramek w 17 rozegranych meczach.
  • W meczach Widzewa przed własną publicznością wpadało więcej goli niż na wyjazdach.
  • Łodzianie w klasyfikacji meczów domowych plasują się na 8. miejscu.

Pogoń Szczecin

Portowcy już w pierwszym meczu tego sezonu przekonali się, jak trudnym przeciwnikiem jest ekipa beniaminka z Łodzi. Tym samym nie ma więc wątpliwości, że Pogoń Szczecin nie zlekceważy Widzewa, ponieważ ma przed sobą wymagające zadanie. Portowcy przystępowali do tego sezonu z nadzieją na walkę o mistrzowski tytuł po 2 kolejnych finiszach na 3. pozycji w tabeli. Aktualna sytuacja wskazuje jednak, że powinni oni się skupić na walce o europejskie puchary, ponieważ sięgnięcie po tytuł będzie niezwykle trudnym zadaniem. Strata tego zespołu do Rakowa Częstochowa to aktualnie 12 punktów. Biorąc pod uwagę, jak radziła sobie ekipa Marka Papszuna w pierwszej części sezonu, trudno oczekiwać, aby mieli roztrwonić taką przewagę.

Piłkarze ze Szczecina odpadli już z rozgrywek Pucharu Polski, więc mogą skupić się tylko na Ekstraklasie. Pogoń w słabym stylu zakończyła rozgrywki w 2022 roku, ponieważ wywalczyła tylko 8 punktów na 18 możliwych. W międzyczasie przegrali takie rywalizacje jak, chociażby domowe spotkanie z Górnikiem Zabrze, czy też wyjazdową rywalizację ze Stalą Mielec.

Analizując statystyki tego zespołu, trudno znaleźć większe różnice w występach przed własną publicznością, a także meczach wyjazdowych. Pogoń mniej więcej radziła sobie podobnie, ponieważ u siebie wywalczyła 15 oczek, a w delegacjach 14 punktów.Statystyki – Pogoń Szczecin:
  • Pogoń Szczecin wygrała pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami.
  • Portowcy wywalczyli 14 punktów w 9 meczach wyjazdowych.
  • W 9 delegacjach z udziałem tej drużyny wpadło aż 29 bramek.
  • Pogoń Szczecin aktualnie plasuje się na 4. miejscu w tabeli.
  • Pogoń jest niepokonana w 4 ostatnich delegacjach.

Zakłady bukmacherskie

Pierwsza spotkanie pomiędzy tymi drużynami, które odbyło się w pierwszej kolejce sezonu, było wyrównane. Ekipa beniaminka wyszła w tej rywalizacji na prowadzenie, jednak ostatecznie gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trzeba jednak przyznać, że była to otwarta rywalizacja, która mogła się zakończyć dowolnym wynikiem. Czy podobnie będzie na stadionie w Łodzi?

Kursy proponowane przez zakłady bukmacherskie online wskazują, że faworytem tego spotkania jest ekipa ze Szczecina. Dostępne przeliczniki pokazują jednak, że nie będzie to łatwe starcie dla ekipy Portowców.

Widzew Łódź i Pogoń Szczecin to drużyny, które regularnie rywalizowały ze sobą od początku XXI wieku. Największa przerwa w spotkaniach bezpośrednich miała miejsce od 2014 do 2022 roku, kiedy to ekipa z Łodzi zaliczyła spadek z Ekstraklasy i walczyła o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Analizując statystyki meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami, łatwo zauważyć, że w 3 ostatnich rywalizacjach zwyciężyła ekipa grająca na swoim boisku. Dodatkowo warto również podkreślić, że padało w tym czasie sporo rezultatów z bramką obu stron. W 6 z poprzednich 7 rywalizacji kibice oglądali wymianę ciosów i przynajmniej po jednym trafieniu obu drużyn. Wyjątkiem jest tutaj starcie z 2014 roku, które odbyło się na obiekcie Pogoni Szczecin i zakończyło jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy.Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na to, a także inne spotkania Ekstraklasy znaleźć można stronie Superbet. Pamiętać trzeba, że znajduje się tam więcej propozycji specjalnych związanych z typowaniem meczów na naszym krajowym podwórku, a także na ligi zagraniczne. Umożliwić to może pełne przeanalizowanie nadchodzących spotkań.

Nie przegap najnowszych informacji sportowych z regionu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza