Policjantka po służbie zatrzymała sprawcę kolizji


Dzielnicowa Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu będąc po służbie zauważyła sprawcę kolizji drogowej, który łamiąc podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policjantka zareagowała natychmiast, co skutkowało pociągnięciem do odpowiedzialności lekkomyślnego kierowcy.

W ubiegłym tygodniu około godziny 13:00 w miejscowości Warnica w gminie Pyrzyce doszło do zdarzenia drogowego w którym kierujący pojazdem marki Opel Zafira wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście.  W wyniku tego zdarzenia motocyklista upadł na jezdnię. Całe to zdarzenie widziała dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, która wracała do swojego domu po służbie. Policjantka widząc, że kierujący Oplem oddala się z miejsca zdarzenia, udała się za nim i w miejscowości Barnim zatrzymała kierowcę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Na miejscu poinformowała o całym zajściu miejscowych policjantów, którzy zajęli się kierującym Oplem. Jak się okazało, sprawcą zdarzenia drogowego był 27 letni obywatel Tadżykistanu.

Cała sytuacja na szczęście dobrze się skończyła dla poszkodowanego, kierowcy motocykla, który doznał jedynie drobnych stłuczeń. Natomiast sprawca zdarzenia 27 letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł. Policjanci zatrzymali mu również dowód rejestracyjny, gdyż pojazd nie posiadał badań technicznych dopuszczających go do ruchu.

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu pos. Marcelina Podwysocka dała swoim zachowaniem wszystkim funkcjonariuszom doskonały przykład tego jak każdy policjant powinien zachować się po służbie – reagować na wszelkie przejawy łamania prawa.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza