Cyklon Ulf uderzy w region. Alerty IMGW.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje. Prognozy wskazują, że w weekend, od 17 do 19 lutego, w całym regionie wystąpi silny wiatr. Szczególnie intensywne wichury mogą pojawić się w zachodniopomorskim.

IMGW wydało drugi alertu pogodowego dla powiatów gryfińskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego. Siła wiatru może osiągnąć 80-90 km/h w porywach do nawet 100 km/h.   

Praktycznie we wszystkich regionach  siła wiatru przekraczać będzie 100 km/h. Niektóre z modeli prognozują wiatr wiejący z jeszcze większą siłą. 

Wichura może łamać drzewa, zrywać dachy i uszkadzać linie energetyczne. Możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym oraz przerwy w dostawach prądu. W czasie niebezpiecznych zjawisk lepiej pozostać w domu. 

Alert drugiego stopnia: przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. 

Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

- Prosimy o śledzenie prognoz i ostrzeżeń na bieżąco. Sytuacja może się jeszcze zmieniać, ale już teraz należy uwzględniać pogodę w swoich weekendowych planach, bo może być bardzo niebezpiecznie –  apelują meteorolodzy we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych. 
fot. archiwum 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza