Robert Sikorski, legenda lokalnego futbolu, zagra w nowym klubie


Piłkarza Roberta Sikorskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Były zawodnik między innymi Pogoni Szczecin i Odry Chojna zapisał się w historii znakomitą grą i golami. Po wielu latach gry w Niemczech, Sikorski wraca do polskiej ligi. 

W rundzie wiosennej klasy okręgowej sezonu 2022/2023 wystąpi w barwach zespołu Ehrle Dobra, który obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli. 

Sikorski to wychowanek Miejskiego Klubu Sportowego Odra Chojna, jest napastnikiem. W przeszłości występował w takich zespołach jak Pogoń Szczecin, Stal Telgom Szczecin,  Arka Gdynia, Torgelower SV Greif (Niemcy). W ekstraklasie zadebiutował jako piłkarz Pogoni 2 sierpnia 1998 w meczu z ŁKS-em Łódź (1-1), w tym meczu zdobył także w 75 min. swojego pierwszego gola. W I lidze wystąpił w 47 meczach (wszystkie w barwach Pogoni) i strzelił 2 bramki. Grał też w halowym zespole Pogoń 04 Szczecin.

Fani Odry pamiętają Sikorskiego z gry w biało - zielonych barwach w latach 2003 - 2004, w drodze po awans do III ligi zawodnik zdobył w jednym sezonie 40 bramek. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza