Do regionu zbliża się cyklon Ulf. Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego [video]

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie  prognozowanych niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych – silny wiatr w porywach do 125 km/h.

W spotkaniu brali udział komendanci wojewódzcy PSP, Policja, WOT, GDDKiA w Szczecinie, WITD, Wody Polskie RZGW w Szczecinie, Urząd Morski w Szczecinie, przedstawiciele wszystkich samorządów oraz komendanci powiatowi PSP i Policji.

Po zakończeniu posiedzenie odbyła się konferencja prasowa po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. prognozowanych niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.
   

- Mamy doświadczenie po ubiegłorocznych wichurach - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki - My właściwe spotykamy się w tym samym czasie tych wichur, jak rok temu... Wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski z tamtych sytuacji. Dzisiaj ten zespół jest zdecydowanie mocniejszy.

IMGW wydało drugi alertu pogodowego dla powiatów gryfińskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego. Siła wiatru może osiągnąć 80-90 km/h w porywach do nawet 100 km/h.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza