Zabójstwo 16-latki w Moryniu. Śledztwo zbliża się do końca.


Dokładnie 16 lutego 2022 roku 16-letnia Malwina była widziana po raz ostatni, wyszła z dom w Moryniu. Jej poszukiwania trwały ponad miesiąc, ciało z raną kłutą odnaleziono na bagnach przy jeziorze Morzycko. 

Finał poszukiwań był tragiczny. 18 marca ciało dziewczyny znalazł na mokradłach wędkarz. Leżała w płytkiej wodzie, przykryta gałęziami i trawą. Tego samego dnia zatrzymany został 19-letni Jakub P., który cztery dni wcześniej na swoim profilu na Facebooku wstawił rysunek postaci z kreskówki, która wyciera ogromny nóż.

Po zatrzymaniu podejrzany trafił do aresztu, w którym przebywa do dzisiaj. Podczas przesłuchania zmieniał wyjaśnienia, uważa, że to nieszczęśliwy wypadek. Śledztwo trwa już blisko rok. 19-latkowi grozi dożywocie. 

- W ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego zabójstwa Malwiny N., wobec podejrzanego nadal jest stosowane tymczasowe aresztowanie. W spawie zebrano już większość materiału dowodowego w tym uzyskano opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej. Opinia wskazuje, że przyczyną spowodowania śmierci była aspiracja treści topielnej do dróg oddechowych, co spowodowało uduszenie się pokrzywdzonej (utonięcie). Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego planowane jest zakończenie śledztwa - wyjaśnia dla Głosu Szczecińskiego prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Rejonowej w Szczecinie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza