Doskonalili techniki ratownictwa wodnego [foto]


Strażacy ochotnicy z OSP Chwarstnica, OSP Raffer Gryfino, OSP Radziszewo, OSP Sobieradz, OSP Wełtyń i funkcjonariusze z Komendy Powiatowa PSP w Gryfinie przeprowadzili w sobotę 11 lutego zajęcia doskonalające z zakresu działań na lodzie.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie i poprawienie umiejętności strażaków podczas działań ratowniczych. Sprawdzały umiejętność właściwej reakcji gdy pod strażakiem załamie się lód. Warunki na jeziorze w Sobieradzu (kruchy lód) były idealne do przeprowadzenia akcji szkoleniowej.

Oprócz strażaków w ćwiczeniach uczestniczyli: Burmistrz Mieczysław Sawaryn, Kierownik Referatu Spraw Społecznych, Barbara Lefik-Żarczyńska, Prezes Zenon Trzepacz, Dowódca Zmiany I PSP Sławomir Trzópek, Komendant Gminny OSP RP w Gryfinie Andrzej Wiśniewski.

Przypominamy! Przed nami ferie zimowe! Dodatnie temperatury wpłynęły na znaczne osłabienie pokrywy lodowej!  Przebywanie na lodzie stało się jeszcze bardziej niebezpieczne. Pamiętajcie! Zabawa, chodzenie po lodzie zawsze może wiązać się z zagrożeniem. Apelujemy o rozwagę, nie wchodźmy na zamarznięte akweny! Edukujmy nasze dzieci!Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza