Kolejne ognisko ptasiej grypy w regionie


W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową chorobą zakaźną wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI), której przypadki odnotowano na terenie gminy Gryfino, na polecenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino strażacy z jednostek OSP Radziszewo, Osp Wełtyń we współpracy z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Gryfinie i Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego dokonali oznaczenia obszaru zagrożonego zgodnie z wydanym Rozporządzeniem Wojewody Zachodniopomorskiego.

Środki ochrony osobistej dla strażaków zapewniła gmina Gryfino i Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gryfinie a kabinę do dekontaminacji Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

Komunikat Burmistrza Gminy Gryfino 

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gryfino związane ze stwierdzeniem ogniska choroby zakaźnej – wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gryfińskiego w tym gminy Gryfino w załączeniu przekazuję do wiadomości Rozporządzenie nr 5/2023 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 17 lutego 2023 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).
Za obszar zapowietrzony wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI) uznano teren obejmujący w gminie Gryfino miejscowości: Borzym, Chwarstnica, Dołgie, Mielenko Gryfińskie, Osuch, Pniewo, Skrzynice, Sobiemyśl i Sobieradz.
Za obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) uznano w gminie Gryfino miejscowości: Bartkowo, Ciosna, Drzenin, Gajki, Gardno, obręb ewidencyjny 5 miasta Gryfino, Krajnik, Krzypnica, Nowe Czarnowo, Parsówek, Pastuszka, Pniewo, Raczki, południowa część obrębu miejscowości Stare Brynki ( od wysokości miejscowości Raczki wzdłuż Strumienia Wełtyńskiego do jeziora Krzywienko), Stary Młyn, Steklinko, Steklno, Szczawno, Śremsko, Wełtyń, Wirów, Wirówek, Włodkowice, Wysoka Gryfińska, Zaborze, Żórawie, Żórawki.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie miejscowości wchodzących w skład obszarów, o których mowa w treści.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza