Mieszkaniec regionu ucierpiał w wypadku drogowym. Trwa zbiórka na jego rehabilitację.


Internauci prowadzą zbiórkę na rzecz Szymona, mieszkańca naszego regionu, który uległ wypadkowi drogowemu wracając z jarmarku bożonarodzeniowego w Szczecnie.

- 7 grudnia 2022 roku brat jako pasażer wracał z jarmarku bożonarodzeniowego z kolegami samochodem. Zderzyli się z innym samochodem, wjechali w słup i barierki. Brat jako jedyny wypadł z samochodu na druga stronę jezdni wraz z bocznymi drzwiami doznając pełno obrażeń w tym uszkodzony rdzeń - relacjonuje siostra poszkodowanego, Karolina. 

Obecnie celem zbiórki jest zebranie kwoty 80 000 złotych na leczenie i rehabilitację. Nie wiadomo czy ta kwota wystarczy, ponieważ koszty wciąż rosną. Rehabilitacja jest jedyną drogą do pełnego zdrowia lub przynajmniej zmniejszenia stopnia niepełnosprawności Szymona. Regularne turnusy rehabilitacyjne pomogą w zakwalifikowaniu się do przyszłego leczenia - przeszczepu komórek macierzystych, bądź glejowych komórek węchowych.

Kiedy Szymon powróci do domu niezbędny będzie remont, który umożliwi swobodne poruszanie się na wózku. Szymon pragnie stanąć na nogi o własnych siłach. Jego marzeniem było i jest prawo jazdy. To nadal jest możliwe, jeśli tylko podejmie walkę o samodzielność, a my mu w tym pomożemy.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza