Osiem jednostek strażackich ćwiczyło techniki ratownicze [foto] [video]


Międzypowiatowe ćwiczenia ratownicze na lodzie organizowane przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu zorganizowano w niedzielę 12 lutego. W szkoleniu udział wzięło łącznie 36 strażaków z 8 jednostek należących do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z jednostek OSP z Morynia, Mieszkowic, Bań, Widuchowej, Witnicy, Boleszkowic, JRG Gryfino oraz WOPR Gryfino. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie technik ratowniczych na lodzie dla strażaków ratowników z OSP we współpracy z Państwową Strażą Pożarną. 

W Bielinie na jeziorze Bielińskim przećwiczono kilka scenariuszy o różnym stopniu zaawansowania trudności ich wykonywania. Wszystko odbywało się w czasie rzeczywistym z zachowaniem czasu dojazdu do miejsca zdarzenia i dysponowania poszczególnych OSP do działań. Strażacy napotykali różne utrudnienia z którymi musieli się zmierzyć.


Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Masarni Pana Łukasza Pisza ze sklepu PULS w Moryniu , za ufundowanie kiełbasek dla wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia. Dziękujemy również pracownikom komendy PSP W Gryfinie za nadzór i fachowe dworactwo oraz wsparcie w przeprowadzonych zajęciach.


fot./video: Wojciech Stańćzyk
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza