Polski klub rywalizuje w niemieckiej lidze. Jak powstała FC Husaria Schwedt.

 


FC Husaria Schwedt to całkiem nowy piłkarski projekt w naszym regonie. Drużyna stworzona przez Polaków i mająca w składzie polskich piłkarzy będzie rywalizować w niemieckiej lidze. 

Zarząd kubu składa się z pięciu członków: Jan-Aleksander Marchwicki (prezes), Marek Łągiewczyk (prezes), Thomas Ebert (skarbnik) oraz dwóch asesorów Zbigniew Bąk oraz Maciej Ostrowski. W skład założycieli wchodzą również Grzegorz Sarnowski, Łukasz Truskowski oraz Paweł Garus.

Pomysł powstał w październiku 2022, Grzegorz Sarnowski skontaktował się z Marchwickim i zaproponował mu rozpoczęcie projektu pod nazwą "Pierwszy Polski klub piłkarski w mieście Schwedt i Landzie Brandenburgia". Po kilku dniach było już w sumie ośmiu założycieli i 4 grudnia 2022 Klub FC Husaria Schwedt został założony. Na chwilę obecną kadra zawodników jeszcze nie jest kompletna ponieważ zgłasza się bardzo dużo zainteresowanych piłkarzy z całego regionu i każdy ma szansę się zaprezentować przed kadrą trenerską. 

- Zespól liczy obecnie ponad 20 zawodników. Każdy zawodnik,, który zgłosi zainteresowanie gry w  klubie dostanie szansę pokazania się, dlatego obejdzie się bez spektakularnych transferów. Najbliższe tygodnie są przeznaczone głównie na treningach i meczach kontrolnych aby każdemu zawodnikowi dać szansę pokazania się trenerom. Startujemy z początkiem sezonu 2023/24 czyli pod koniec sierpnia. Do tego czasu klub zostanie już zarejestrowany w Niemieckim Związku Piłki Nożnej - mówi nam trener Marek Łągiewczyk - I jak to w Polsce też jest startujemy od najniższej klasy rozgrywkowej Kreisklasse odpowiednik polskiej B-klasy. Zainteresowanie w mieście Schwedt jest bardzo duże, wreszcie Polacy mieszkający w Schwedt będą mieli swój klub, któremu będą mogli co niedzielę kibicować. Na co oczywiście liczymy.

Miasto Schwedt jest bardzo pozytywnie nastawione na powstanie klubu i udostępniło  boisko sportowe Dreiklang wraz z zapleczem sanitarnym przy sklepie Kaufland.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza