Zapowiedź: Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice


Chojniczanka Chojnice po raz kolejny stanie w szranki Fortuna 1.liga i powalczy o ligowe punkty, których potrzebuje jak tlenu. Najbliższym rywalem pomorskiej drużyny będzie Puszcza Niepołomice, która co prawda jest wyżej klasyfikowana, ale ostatnio ma słabszy okres.

Analitycy serwisu sportowego ProTipster.pl przygotowali zapowiedź spotkania.

Zespół z Chojnic wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej w Fortuna 1.Liga zaczął walkę o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Sytuacja po jesieni była niezbyt ciekawa, jednak w pierwszym meczu po przerwie Chojniczanka pokonała ostatnią w tabeli Skrę Częstochowa. Tydzień później zespół Krzysztofa Bredego przegrał z Chrobrym Głogów, ulegając aż 1:3. Oba spotkania pokazały dwa oblicza chojnickiego zespołu i trudno jednoznacznie stwierdzić w jakim punkcie są zawodnicy z Chojnic. Niemniej walka o utrzymanie trwa i aby osiągnąć wcześniej wymierzony cel, trzeba zdobywać punkty.

Puszcza Niepołomice była pewnego rodzaju rewelacją, ale i zaskoczeniem w rundzie jesiennej Fortuna 1.liga. Małopolski zespół zimował w samym czubie tabeli i stał się jednym z graczy w walce o miejsce w Ekstraklasie. Niestety zimowa przerwa wpłynęła negatywnie na zespół Puszczy, który przegrał dwie, pierwsze kolejki po wznowieniu gry. Trzeba jednak zauważyć, że gracze Tomasza Tułacza przegrali ze Stalą Rzeszów i wiceliderem tabeli – Ruchem Chorzów. „Niebiescy” pokonali Puszczę na ostatni gwizdek po golu w końcowych minutach całego spotkania.

Nadchodzące starcie w Chojnicach zapowiada się niezwykle interesująco. Obie drużyny w ostatnich tygodniach grają bez błysku i wyraźnie brakuje im formy, dlatego trudno jest jednoznacznie określić, kto ma większe szanse na wygraną w tym spotkaniu. Chojniczanka wystąpi w roli gospodarza tego spotkania, co w pewnym sensie może być sporym atutem dla pomorskiej drużyny. Puszcza potrafi jednak grać na wyjazdach i wygrała blisko połowę meczów na wyjazdach w trwającym sezonie Fortuna 1.liga.

W ostatnich, bezpośrednich meczach Puszcza nie miała problemów z pokonaniem Chojniczanki. W trzech ostatnich starciach górą był małopolski zespół, który wygrał odpowiednio: 3:2 1:0 i 1:0. Chojniczanka po raz ostatni pokonała Puszczę Niepołomice w 2019 roku, kiedy to triumfowała w rozgrywkach ligowych 2:0.

Legalni bukmacherzy nie wskazują żadnej z drużyn w roli faworyta. Nieco niższy kurs można znaleźć po stronie Puszczy Niepołomice i wynosi on 2.52. W przypadku zwycięstwa Chojniczanki, kurs wynosi już 2.80. W ostatnim czasie kursy są jednak dość chwiejne i mocniej wskazują na remis. W tym momencie kurs na podział punktów wynosi 3.30 i ostatnio zmalał.

Mecz Chojniczanki z Puszczą Niepołomice odbędzie się już w najbliższą niedziele 26 lutego na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930. Początek spotkania o godzinie 18:00 – transmisję z tej rywalizacji przeprowadzi Polsat Sport, który jest oficjalnym nadawcą rozgrywek Fortuna 1.liga. Jeśli interesują Cię mecze na żywo za darmo to koniecznie odwiedź stronę ProTipster, gdzie znajdziesz pełną listę transmisji TV dla piłki nożnej, tenisa i koszykówki.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza