Zaproszenie na bieg Tropem Wilczym w Gryfinie


II edycji gryfińskiego biegu Tropem Wilczym odbędzie się 5 marca a miejscem wydarzenia będzie park miejski im Stanisławy Siarkiewicz. Jest to bieg pamięci Żolnierzy Wyklętych, i jest częścią gryfińskich obchodów narodowego dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównym celem tego biegu jest propagowanie pamięci o podziemiu niepodległościowym, oddanie hołdu tym którzy po 1945 roku nie złożyli broni i walczyli z drugą okupacją. Dodatkowo jest to promowanie aktywności fizycznej, oraz pokazywanie że swój patriotyzm można manifestować również w taki sposób. 

Mając na uwadze to że różne grupy wiekowe oraz osoby o różnym stanie zdrowia a także kondycji fizycznej będą chciały wziąć udział w naszym wydarzeniu przewidzieliśmy dwie kategorie I Nordic Walking II Bieg na 1963 metry. Są to dwa okrążenia w parku miejskim. Na ten moment mamy 40 zajętych miejsc, co ciekawe w tym roku dużą popularnością cieszy się Nordic Walking. Łączna ilość miejsc w tym roku wynosi 87. Tylko osoby zapisane będą miały możliwość wystartowania. Zgłoszenia na bieg przyjmujemy pod adresem e-mail: placowkagryfino@gmail.com
Cena pakietu to 30 zł.
 
Start Nordic Walking odbędzie się o godzinie 11:00 natomiast bieg o godzinie 12:00

W tym roku dla najlepszego kijkarza oraz dla najlepszej kobiety i mężczyzny przewidziane są statuetki, więc i odrobiną rywalizacji. Dodatkowo organizujemy stanowisko rekonstrukcji historycznej, na naszych wydarzeniach dbamy również o edukację więc nie zabraknie wystawy o tematyce związanej z naszymi niezłomnym bohaterami. W tym roku podczas biegu swój namiot będzie miała także Młodzież Wszechpolska która będzie organizowała coroczną akcję Kochan Polskę.Więc jeżeli ktoś będzie chciał dostać plakat tegorocznej edycji to będzie ku temu doskonała okazja. Podczas wydarzenia będzie można również wesprzeć zbiórkę Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych , jest to kwesta która zawita do naszego miasta kolejny rok z rzędu a środki które zbieramy przeznaczone są na szeroko pojętej upamiętnienia Żołnierzy Niezłomnych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza