W sobotę Odra zagra z rezerwami Pogoni Szczecin. Stawką jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

 

W najbliższą sobotę 25 lutego rozegrane zostanie starcie pucharowe. Odra Chojna zmierzy się z rezerwami Pogoni Szczecin, pierwszy gwizdek o godz.14:00 na Stadionie Miejskim w Chojnie. 

Na oficjalnym profilu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej pojawiła się zapowiedz sobotniego pojedynku. 

Aż trzy derbowe mecze zobaczymy w nadchodzącej 1/16 finału  Puchar Polski ZZPN w grupie Szczecin. To będzie niezwykle ciekawy weekend na zachodniopomorskich boiskach. Sprawdźmy jakie drużyny zagrają ze sobą w tej części rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. 

O komentarz poprosiliśmy dziennikarza Głosu Szczecińskiego:

To będzie poważny sprawdzian dla Odry. Do Chojny przyjeżdżają obrońcy tytułu – rezerwy Pogoni Szczecin. Maurycy Brzykcy zauważa, że Odra w tym sezonie jest niepokonana. - Jedno z ciekawszych spotkań odbędzie się, gdy Odra Chojna w roli gospodarza podejmie rezerwy Pogoni Szczecin, triumfatora poprzedniej edycji Pucharu Polski ZZPN. To będzie starcie liderów. Młodzi Portowcy liderują III lidze i to jest ich najlepszy sezon na tym szczeblu rozgrywkowym. Z kolei Odra także jest liderem, tyle że dwie klasy niższej – w okręgówce. 
Ekipa z Chojny w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Wygrała wszystkie 14 meczów w klasie okręgowej oraz dwa w Pucharze Polski. Z pewnością gospodarze rzucą na szalę wszystko, co mają, w starciu z rewelacyjnym liderem ze Szczecina. 

Swoją zapowiedz przygotowały również media Dumy Pomorza

Rok temu podopieczni Pawła Ozgi wygrali regionalną edycję rozgrywek, dzięki czemu mogli wziąć udział w ogólnopolskiej części Pucharu Polski. Do Szczecina na mecz z drugim zespołem przyjechał pierwszoligowy GKS Katowice. Trener Ozga mówił wtedy, że jest to nagroda dla piłkarzy za zaangażowanie i walkę w regionalnej części rozgrywek. Teraz cel ten można powtórzyć, ale najpierw trzeba pokonać Odrę Chojna.

Klub z Chojny gra dwie klasy rozgrywkowe niżej. Jest liderem klasy ogkręgowej. Zespół imponuje w swoich rozgrywkach. Wygrał wszystkie 14 meczów w rundzie jesiennej i prowadzi w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Bilans bramkowy? 62 gole zdobyte i tylko 10 straconych. Mimo różnicy jaka wynika z lig w których dtużyny występują, bilans ten musi robić wrażenie. Trenerem zespołu jest doskonale znany w Szczecinie Maciej Ropiejko. Były napastnik Portowców pomagał w odbudowie klubu od czwartej ligi i strzelił dla niej kilkanaście bardzo ważnych bramek w drodze na szczyt.

- Nastroje w naszej drużynie są bardzo dobre. Wróciliśmy już na nasze boisko trawiaste, schodzimy z obciążeń. To pierwszy mecz o stawkę, do tego przyjeżdża Pogoń, a to jak wiadomo jest marka w naszym województwie. To trzecia liga, ale wywołuje emocje wśród kibiców i zawodników. Nie ma co się oszukiwać, to będzie bardzo trudny mecz, bo przyjeżdża zespół profesjonalny, z młodymi chłopakami, którzy walczą o szansę w pierwszym zespole. Będą chcieli się pokazać. Recepta? Wyjść, zagrać swój mecz. Pewnie będziemy więcej w defensywie, ale mam nadzieję, że chłopaki "nie spalą się" i dobrze zaprezentują się w tym meczu - mówi szkoleniowiec Odry Chojna.
fot. archiwum/MKS Odra Chojna/ZZPN/Gs24.pl 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza