Gmina Chojna otrzyma dofinansowanie na utworzenie kolejnych linii autobusowych


Mieszkańcy kolejnych zachodniopomorskich miejscowości z dostępem do publicznego transportu autobusowego. Umowy na dofinansowanie z Funduszu Autobusowego podpisał wojewoda Zbigniew Bogucki. W czterech gminach powstanie 11 linii, pieniądze trafią między innymi do gminy Chojna.

W tym roku, po dwóch naborach wniosków przeprowadzonych przez wojewodę 56 zachodniopomorskich samorządów uzyskało 26,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dofinansowanie pozwoliło utworzyć 276 linii autobusowych. To rekordowa liczba od momentu utworzenia funduszu w 2019 r.

Podczas konferencji prasowej wojewoda Zbigniew Bogucki zwrócił się do mieszkańców powiatów, miast i gmin, na terenie których połączenia nie funkcjonują, aby przypominali samorządowcom o możliwości udziału w programie. Przeznaczona na 2023 r. dla naszego województwa kwota ponad 45 milionów złotych nie została jeszcze wykorzystana.

Podczas konferencji burmistrz Chojny Barbara Rawecka ,podkreśliła, że bez rządowych dotacji uruchomienie i utrzymanie publicznego transportu autobusowego w wielu wypadkach nie byłoby możliwe.

W II naborze wniosków samorządy uzyskały dofinansowanie w wysokości 482 587 zł. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza