Poniosą konsekwencję za jazdę bez uprawnień


Nagana, mandat, a nawet więzienie. Kary za jazdę bez prawa jazdy mogą być naprawdę poważne. Wszystko zależy od tego, czy prawo jazdy zostało kierowcy odebrane, czy w ogóle nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. W jednym dniu na terenie powiatu gryfińskiego doszło do zatrzymania dwóch kierowców, którzy siedli za kierownicę, choć nie powinni... 

W godzinach wieczornych w Osinowie Dolnym (gmina Cedynia) policjanci Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie podczas kontroli drogowej pojazdu marki Mercedes ujawnili, że 46-letnia kierująca, mieszkanka powiatu gryfińskiego, posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Gryfinie.

Kilka godzin wcześniej, w Tywicy (gmina Banie) policjantki z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zatrzymały do kontroli 40-letniego kierującego pojazdem marki Peugeot, który przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu pyrzyckiego posiada cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do obydwu zdarzeń doszło w poniedziałek 13 marca. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza