Gmina podzieliła środki na sport. Najniższy budżet w historii Orła Trzcińsko Zdrój.


Miejski Klub Sportowy Orzeł Trzcińsko Zdrój otrzyma w tym roku znacznie mniej pieniędzy od gminy niż zakładano. Zarząd za pośrednictwem mediów społecznościowych stwierdził, że to najniższy budżet w historii klubu. 

Gmina Trzcińsko-Zdrój podzieliła środki pieniężne na lokalnie stowarzyszenia. Klub MKS Orzeł otrzymał kwotę 30.000 zł na działalność statutową. Aktualnie MKS składa się z czterech drużyn: seniorskiej, juniorskiej, trampkarzy i młodzików. Łącznie w klubie trenuje około 100 zawodników.
 
- W tym roku obchodzić będziemy 75. lecie klubu... Nie wiadomo jak będą wyglądać obchody w tym roku, na pewno nie będzie tak hucznie jak 5 lat temu... - podsumowują działacze. 

Z roku na rok do klubu trafia mniej pieniędzy z gminy. W 2010 i 2011 roku Orzeł otrzymał 80 tys. zł. W roku 2014 - 69 tys. zł, rok później 65 tys. zł. Od 2020 roku dotacja znacznie malała, przez 3 lata było to po 31 tys. zł. 

- Taka dotacja to śmiech na sali. Wszystko idzie w górę, z miesiąca na miesiąc wszystko drożej. Opłaty do ZZPN, paliwo itp z roku na rok są coraz wyższe. Pytaliśmy w Gminie dlaczego nie otrzymujemy większych pieniędzy, za każdym razem to samo, gmina jest w ciężkiej sytuacji finansowej i trzeba szukać oszczędności. Szkoda że sami nie oszczędzają, dla przykładu w 2019 Burmistrz pobierał ok 9000 zł wynagrodzenia miesięcznie, obecnie otrzymuje ok 14.000 zł miesięcznie, wzrost o 5.000. Już wiemy gdzie te oszczędności idą . Jedyna nadzieja to dotacja z rządowego programu Klub 2023. Co do obchodów 75 lecia klub, będzie się zwracać do prywatnych firm, starostwa oraz lasów państwowych o wsparcie. Miejmy nadzieję że oni nie przejdą obojętnie i wspólnymi siłami uda się zorganizować 75 leciu MKS Orzeł.... - mówi nam Dawid Bugajski, prezes Orła Trzcińsko Zdrój. 

Klub dokładnie 2018 roku obchodził 70. lat istnienia. Drużyna  w Trzcińsku Zdroju powstał w 1948 roku. W 2011 roku Orzeł spadł z V ligi do okręgówki. Obecnie zespół w sezonie 2022/2023  walczy o powrót do klasy okręgowej. Z dorobkiem 32 punktów są wiceliderem A-klasy.  

fot. facebook.com
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza