Jakie akcesoria są niezbędne podczas wyprawy rowerowej?


Jazda na rowerze to wspaniały sposób na poprawienie kondycji fizycznej i zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli marzysz o długich wyprawach rowerowych w pogodne dni, to koniecznie zaopatrz się w akcesoria, dzięki którym taka podróż będzie wyjątkowo udana. Dopasowane sakwy, przestronne torby i designerski bidon to propozycje, które powinny się znaleźć na Twojej liście zakupów. A co jeszcze warto zabrać ze sobą na wyprawę rowerową?
 
Zadbaj o swoją wygodę

Jazda na rowerze wymaga ogromnego skupienia, szczególnie jeśli przemieszczasz się po ruchliwych drogach. Dlatego żadne przedmioty i urządzenia nie mogą rozpraszać Twojej uwagi. Jeśli potrzebujesz coś przewieźć, to najlepiej użyj do tego celu sakwy rowerowej, którą montuje się na wysokości bagażnika. W zależności od wybranego modelu do środka będziesz mógł spakować produkty o różnych wymiarach takie jak przekąski, kurtka przeciwdeszczowa czy odzież na zmianę. Sakwy rowerowe są zrobione z wytrzymałych i odpornych na działanie wilgoci materiałów. W razie potrzeby wygodnie schowasz do nich narzędzia, sprzęt elektroniczny lub ulubione książki. Alternatywą dla sakw może być torba rowerowa lub torba biodrowa nerka. Ważne, by dobrze dopasować wielkość wybranego modelu do swoich potrzeb.

Akcesoria rowerowe - co będzie Ci potrzebne?


Podczas wielogodzinnej wycieczki rowerowej trzeba regularnie uzupełniać płyny. Wodę lub napój izotoniczny możesz przelać do bidonu lub specjalnej butelki z filtrem. Ciekawą alternatywą jest również bidon termiczny, który pozwala zachować optymalną temperaturę cieczy, a jednocześnie można go z łatwością zamontować na ramie roweru. Bidony powinny być lekkie, aby rowerzysta mógł wygodnie po nie sięgnąć w trakcie jazdy. Podczas wycieczki może Ci się też przydać pokrowiec na rower, GPS i licznik kalorii. W chłodniejsze dni warto zabrać ze sobą rękawiczki rowerowe, ocieplaną czapkę pod kask i pompkę rowerową. Jeśli planujesz zostawiać rower na publicznym parkingu, to nie zapomnij go zabezpieczyć przed kradzieżą za pomocą specjalnej linki lub łańcucha na kłódkę.

Co jeszcze warto ze sobą zabrać na rower?


Jazda na rowerze to znakomity sposób na relaks po wyjątkowo stresującym dniu. Do sakwy lub torby możesz zapakować akcesoria, które pozwolą Ci się odprężyć na łonie przyrody. W tym celu możesz wziąć ze sobą hamak turystyczny, koc lub karimatę. Jeśli podróżujesz w większym gronie, to warto również zorganizować dla znajomych przepyszny piknik. Każdy uczestnik wyprawy może zabrać ze sobą wybrane danie, przekąski lub napoje. Jednak to ważne, by po posiłku dokładnie posprzątać trawę. Dlatego w sakwie rowerowej powinny się znaleźć również worki na śmieci. Rower musi być dobrze widoczny. Jeśli planujesz jeździć po zmroku, to poza standardowym oświetleniem weź ze sobą czołówkę. W trasie może Ci się też przydać dodatkowy bagażnik oraz wydajny powerbank. Akcesoria rowerowe mogą znacząco ułatwiać podróżowanie rowerem. Pamiętaj, że wszystkie dodatkowe elementy muszą być doskonale zabezpieczone, aby nie wypadły Ci w trakcie jazdy lub nie dostały się między koła. Do montażu poszczególnych akcesoriów warto wykorzystać profesjonalne uchwyty dostępne w renomowanych sklepach rowerowych. Jeśli korzystasz z gadżetów elektronicznych, to koniecznie sprawdź ich stan i stopień naładowania baterii, zanim wyruszysz w drogę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza