Nastolatka potrącona na przejściu. Kierująca straciła prawo jazdy [foto]


Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek 6 marca w Barlinku. Kierująca Oplem potrąciła nastolatkę na przejściu dla pieszych. 15-latka trafiła do szpitala, a kobieta straciła prawo jazdy.. Policjanci przypominają, że piesi są szczególnie narażeni na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Dlatego kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych muszą za każdym razem zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie spowodują zagrożenia dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło wczoraj na ul. 31-stycznia w Barlinku. Na przejściu dla pieszych została potrącona 15-latka. Nastolatka trafiła do szpitala, a kierująca Oplem, która potrąciła dziewczynę straciła prawo jazdy. Barlineccy policjanci teraz ustalają zakres odpowiedzialności kierowcy.


Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu.

Barlineccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Mundurowi przypominają, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o noszeniu odblasków, które poprawiają widoczność, a w konsekwencji i bezpieczeństwo na drodze.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza