Nieznane zjawiska świetlne nad Schwedt. UFO czy chińskie balony szpiegowskie?

Lokalne niemieckie portale informują o niewytłumaczalnych i nieznanych zjawiskach świetlnych nad niebem - czy to UFO, a może chińskie balony szpiegowskie? - można przeczytać w niektórych mediach.

UFO to inaczej niezidentyfikowany obiekt latający – wywodzące się z nazewnictwa wojskowego United States Air Force określenie obiektu latającego niedającego się zidentyfikować jako żaden znany pojazd ani wyjaśnić żadnym ze znanych zjawisk atmosferycznych.

Nieznane zjawiska świetlne pojawiły się nad niemieckim Schwedt w sobotę wieczorem 11 marca. Do służb i mediów dzwonili mieszkańcy miasta i okolic, którzy twierdzili, że widzą na niebie coś przypominający obiekt latający. 


Działania niemieckiej kontroli ruchu lotniczego zakończyły się pomyślnie. Zapewniono, że nad Niemcami nie zarejestrowano ani niezidentyfikowanych obiektów latających pochodzenia innego niż człowiek, ani samolotów szpiegowskich jakiegokolwiek kraju.

- W przypadku niepokojącego telefonu od dwóch naszych czytelników z głównego miasta Schwedt. W szczególności wyrażono zaniepokojenie niewytłumaczalnymi zjawiskami świetlnymi na wieczornym niebie. Pojawiły się obawy, że mogą to być UFO lub, co gorsza, chińskie balony szpiegowskie - czytamy na stronie gazety Märkisches Oderzeitung.

fot. Centrum Astronomiczne Martinsbe./moz.de
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza