Posłanka Kotula w TVN24: "Jan Paweł II przyczynił się do ukrywania księży pedofilów"

"Franciszkańska 3" to siódma część serii reportaży "Bielmo", w której reporter TVN24 Marcin Gutowski próbuje odpowiedzieć między innymi na pytanie co polski papież Jan Paweł II wiedział na temat pedofilii w Kościele.

W materiale jest mowa o tym, że Karol Wojtyła nie tylko wiedział o księżach pedofilach i ich ofiarach, ale także przenosił tych księży, pozostawiając ich tym samym bezkarnymi. 

W programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" rozmawiano na temat głośnych w ostatnich dniach reportażach. Wśród gości dziennikarki była między innymi posłanka "Lewicy" z Gryfina - Katarzyna Kotula, która została zapytana, czy ta historia będzie wykorzystywana w kampanii politycznej. - Oczywiście. Widzimy to już dzisiaj, po pierwszych reakcjach - odpowiedziała. Zaznaczyła również, że "reportaż jest przełomowy". Pokazuje niezbite dowody, że Karol Wojtyła, jeszcze będąc kardynałem, przyczyniał się do tego, żeby księży ukrywać. 

Stwierdziła, że politycy Prawa i Sprawiedliwości broniąc papieża są "ślepi na fakty i dowody". 

- Powinniśmy dziś oddać głos społeczeństwu i to ludzie powinni decydować, czy dzisiaj co druga ulica powinna nosić imię Jana Pawła II w obliczu tych nowych faktów. Ten reportaż w jakiś sposób jest przełomowy. Pokazuje niezbite dowody na to, że Jan Paweł II w czasie, kiedy był kardynałem, wiedział, ale nie tylko wiedział, ale także przyczyniał się do tego, żeby ukrywać księży pedofilów - zaznaczyła posłanka Kotula, dodając, że to tylko wierzchołek góry lodowej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza