Sala u Kinala zaprasza na koncert zespołu Trupięgi


Sala u Kinala zaprasza na koncert zespołu Trupięgi na którym będzie można wsłuchać się w niesamowity klimat i hipnotyzujący rytm leśmianowskich wierszy w wyjątkowych wnętrzach.
 
Koncert zespołu Trupięgi odbędzie się w piątek 31 marc o 19:00. To kompozycja utworów stworzonych do wierszy Bolesława Leśmiana, poety nowatorskiego, o bardzo śmiałej, szaleńczej wręcz wyobraźni. Poety, który zamknął swoją twórczość w niepowtarzalności – do dziś nie ma ani kontynuatorów, ani naśladowców. Poety, który wykorzystywał słowa nie z tej ziemi, nie z tego języka, który zapełniał swoje liryczne światy fantastycznymi stworzeniami i sennymi marzeniami.

Trupięgi od sześciu lat prezentują poezję Bolesława Leśmiana, ich koncert, to nie tylko muzyka, to także intymne spotkanie ze światem, zarówno powagi i grozy, jaki i miłości i śmiechu, bywa też spotkaniem z samym sobą. Budują mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc „z ziemskiej mitręgi”.

Zagrali ponad 150 koncertów w kraju i za granicą. Można było już ich usłyszeć i zobaczyć „na żywo” m.in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, w Krakowskim Salonie Poezji w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, podczas Ińskiego Lata Filmowego, w wielu klubach, salach koncertowych, schroniskach, w domach kultury, w gąszczu leśnym, nad brzegiem jeziora, w starych stodołach, piwnicach, w ruinach zamków, na łąkach i polach, a także w miejscach czasami bardzo nietypowych. Zagrali na kilku ważnych festiwalach w kraju i za granicą.
W minionym roku, w maju, zostali zaproszeni przez Ambasadę RP w Paryżu na trzy koncerty we Francji. 

Jeśli chcecie doświadczyć tego wszystkiego, zapraszamy na spotkanie już 31 marca o godz. 19;00 w Sali u Kinala.

fot. Trupięgi.fb


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza