Porozmawiamy o naszej wsi. Konferencja w Różańsku [foto] [video]


To było wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością na długo zostanie a pamięci uczestników. W sobotę 25 marca odbyła się w Różańsku konferencja pod hasłem „Porozmawiamy o naszej wsi.”

- Podczas konferencji wystąpili świetni eksperci, pasjonaci i społecznicy, którzy podzielili się swoją unikalną wiedzą i praktycznymi doświadczeniami w zakresie angażowania mieszkańców do działań na rzecz dobra wspólnego - informuje Maciej Patynowski z Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego, organizator konferencji.

Sławomir Doburzyński, ekspert ds. planowania strategicznego, opowiedział o tym dlaczego warto tworzyć dalekosiężne plany rozwoju wsi. Kinga Rabińska, animatorka kultury, podjęła temat sąsiedzkości i międzysąsiedzkich inicjatyw.


Marek Schiller "poprowadził" uczestników śladem majątku klasztoru sióstr cysterek w okolicy Różańska, wszak historia lokalna może być świetnym źródłem inspiracji do wspólnych projektów.

Marta Krajniak, menadżerka projektów społecznych, przygotowała autorski przegląd najciekawszych wiejskich projektów i przedsięwzięć społecznych zrealizowanych w Polsce

Z kolei Romek Zańko, znany szczeciński podróżnik, który podróżował autostopem po Azji, udowodnił że można wybrać się na koniec świata za 100 dolarów.

- Konferencja „Porozmawiajmy o naszej wsi” była nowatorskim wydarzeniem mającym na celu zachęcenie mieszkańców do współtworzenia planów rozwoju swoich wsi i aktywnego włączenia się w ich realizację – dodaje Patynowski. - Była to prawdopodobnie pierwsza tego rodzaju konferencja organizowana w którejkolwiek ze wsi powiatu myśliborskiego. Kontakt z żywym człowiekiem i pokazanie efektów pracy innych społeczności dostarczyło mieszkańcom mnóstwa ciekawiej wiedzy i inspiracji do działania.

W wydarzeniu udział wzięło niemal 80 osób, w tym mieszkańcy Różańska, Chłopowa i Rychnowa oraz zaproszeni oficjele. Swoją obecnością imprezę uświetnili m.in. Mariusz Norsesowicz - członek zarządu Powiatu Myśliborskiego, Grzegorz Kulbicki - burmistrz Dębna oraz Piotr Sobolewski - burmistrz Myśliborza.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza