Najniższy budżet w historii Orła Trzcińsko Zdrój. Radny Kowalski zabrał głos [video]


Podczas sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku Zdroju, przewodniczący Rady Miejskiej Robert Kowalski odniósł się do ostatniej dyskusji dotyczącej budżetu Orła Trzcińsko - Zdrój. 

Na temat tej sprawy pisaliśmy kilka tygodni temu w artykule Gmina podzieliła środki na sport. Najniższy budżet w historii Orła Trzcińsko Zdrój.

- Panie Kowalski zanim ponownie zacznie nas pan porównywać do drużyny Piasta Piaseczno, proszę się zapoznać ze stanem faktycznym trzcińskich stowarzyszeń piłkarskich, Orzeł ma większy budżet od Piasta , gdyż Orzeł to nie tylko seniorzy, Orzeł to drużyna seniorów, juniorów, trampkarzy oraz orlika-młodzika, natomiast Piast to drużyna tylko seniorów. Dzieląc 30.000 na 4 grupy wychodzi po 7500 na grupę, czyli seniorzy MKS mają 7500 a seniorzy Piasta 19.000. Z całej gminy Trzcińsko-Zdrój dzieci uczęszczają w zajęciach sportowych organizowanych przez MKS Orzeł, dzieci zarówno z Piaseczna jak i Góralic, u nas nie ma podziałów gminnych . Dlatego zawsze zwracamy się do was o większy nakład finansowy. Co do modernizacji stadionu miejskiego, jak sama nazwa mówi jest to stadion miejski i jego utrzymanie i modernizacja należy do zadań gminy. Cieszymy się bardzo, że nasz stadion z roku na rok staję się piękniejszy. Tylko idąc waszą polityką to za rok-dwa po stadionie to będą biegać tylko okoliczne psy.... Niech pan sprawdzi aktualną tabele naszej ligi, w tym roku nie będziemy już raczej w tej samej lidze co Piast ... - czytamy na fan page Orła Trzcińsko Zdrój. 

Całą wypowiedź Roberta Kowalskiego można obejrzeć w odtwarzaczu poniżej, zaczyna się od 17 minuty.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza