Opóźnienia w odbudowie basenu AquariUM w Schwedt.

Operator basenu, grupa firm Stadtwerke Schwedt, przez długi czas trzymał się ambitnego harmonogramu przebudowy basenu sportowego w AquariUM Schwedt. Przypomnijmy, że basen nie funkcjonuje od lipca 2011 roku, po tym jak zawalił się dach. 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024 AquariUM powinno zostać ponownie otwarte dla uczniów pływania, kąpiących się, gości fitnessu i sauny. Wąskie gardła materiałowe, podwyżki cen, obawy o dostępność fachowców i firm budowlanych powodują obecnie znaczne opóźnienia.

Po zawaleniu się dachu w lipcu 2021 roku opracowano harmonogram, który wspiera operatora w przebudowie, która z jednej strony ściśle przestrzega wszystkich aspektów bezpieczeństwa, ale powinna być również zaprojektowana z myślą o szybkim ponownym otwarciu. Z pewnością ambitne w „normalnych” warunkach, ale z pewnością wykonalne. Jednak obecna sytuacja, w której plany są realizowane, nie jest „normalna”. 

- Każda osoba prywatna, która obecnie realizuje projekt budowlany, zna sytuację: firmy nie są dostępne, terminy dostaw materiałów są niepewne, procesy zatwierdzania są wolniejsze ze względu na braki kadrowe. Sytuację pogarsza projekt taki jak nasz AquariUM, w którym jesteśmy zależni od specjalistycznych firm i ekspertów - czytamy w komunikacie inwestora. 

Po długim procesie zatwierdzania i ze względu na warunki atmosferyczne budowa basenu sportowego mogła się rozpocząć dopiero pod koniec stycznia. Niejasne łańcuchy dostaw, brak dostępności dostawców i firm rzemieślniczych utrudniają prognozowanie dalszych etapów prac od czwartego kwartału 2023 r. 

- Jak w każdym projekcie budowlanym etapy pracy nakładają się na siebie. Opóźnienie w jednym punkcie planu ostatecznie prowadzi do opóźnień we wszystkich kolejnych krokach. Na przykład, aby rozpocząć układanie płytek, betonowy basen musi zostać odnowiony i odpowiednio otynkowany. Jeśli coś się tu utknie, na przykład z powodu wąskich gardeł w zaopatrzeniu w specjalny tynk, glazurnik nie może zacząć - dodaje inwestor. 

Według obecnego stanu planowania operator zakłada, że ​​pełna eksploatacja AquariUM może rozpocząć się dopiero w trzecim kwartale 2024 roku.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza