Pożar w Urzędzie Gminy w Starym Czarnowie [foto]Cztery zastępy ochotniczych straży pożarnych wzięły udział w gaszeniu pożaru i ewakuacji budynku Urzędu Gminy Stare Czarnowo. W wyniku odciętej drogi ucieczki w zadymionych pomieszczeniach pozostali pracownicy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Ćwiczenia, które odbyły się w piątek, 31 marca  miały sprawdzić organizację i warunki ewakuacji Urzędu Gminy w Starym Czarnowie. W praktycznych zajęciach symulujących pożar na drugim piętrze budynku udział brały jednostki OSP ze Starego Czarnowa, Kołbacza, Żelewa i Żelisławca.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z OSP Stare Czarnowo, którzy przystąpili do akcji zabezpieczając budynek, a także rozpoczęli poszukiwania uwięzionych osób. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dotarły pozostałe zastępy straży pożarnej. Po zakończonej symulacji pożaru i ewakuacji budynku urzędu gminy, druhowie z OSP Stare Czarnowo przeprowadzili ćwiczenia jak skutecznie radzić sobie z ogniem przy użyciu gaśnic.

Tego samego dnia, dla urzędników oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie przeprowadzone zostały warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano również działanie defibrylatora AED.

fot. Stare Czarnowo 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza