Sobotni rajd pieszy starym traktem "Drogą Lotha" [foto]

W minioną  sobotę, 22 kwietnia odbył się rajd pieszy Drogą Lotha, średniowiecznym traktem, którym wędrowali Templariusze, pielgrzymi, kupcy, włóczędzy, banici. Droga szczęśliwie przetrwała, dziś to polna droga, której znaczny odcinek przebiega przez południowo-wschodni obszar powiatu gryfińskiego, oddziela między innymi obszary powiatów; gryfińskiego i myśliborskiego. 

Uczestnicy spaceru-pieszego rajdu pokonali 19 kilometrów. Wędrówka rozpoczęła się w Góralicach/ zakończyła w centralnej części dawnej Komandorii Templariuszy w Rurce. Droga prowadziła przez Trzcińsko-Zdrój, Kamienny Jaz.

Organizator rajdu Fundacja Droga Lotha składa podziękowania: Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Spaceru Drogą Lotha. Dziękujemy Stowarzyszeniu Miłośników Jeziora Leśnego "Lago" z siedzibą w Kamiennym Jazie za możliwość wypoczynku i skorzystania z infrastruktury leśnej na plaży. Organizatorem spaceru była Fundacja Droga Lotha, ale również przewodnik i pasjonat historii Andrzej Krywalewicz, z którym fundacja związana jest od początku swojej działalności. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś wspólnie. Trakt średniowieczny drogi lotha ma bardzo ciekawą i długą historię, o której opowiadaliśmy na każdym przystanku. Drogą tą podążali do swoich celów między królowie, książęta, naukowcy, artyści.....Fotografie wykonała Joanna Jędras z Mieszkowic.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza