Uśmiech dziecka jest całym światem. Pomóż Kubie naszego regionu.


Ten uśmiechnięty chłopiec na zdjęciach to Kuba. Pamiętajmy nie każdą chorobę widać na pierwszy rzut oka. Nie pozwólmy, by ten uśmiech zniknął. Rodzina apeluje o pomoc i prowadzi zbiórkę w sieci. 

Urodził się 27.06.2019 r jako zdrowe dziecko, dostał 9 punktów w skali Apgar. W wieku 2 lat Nasz syn nagle zniknął, zaczęła się Nasza walka. Kuba NIE MÓWI, nie reaguję na imię, nie łapię kontaktu wzrokowego, ma znaczny deficyt w zakresie relacji społecznych. Często odbierany jest przez innych jako niegrzeczne dziecko, bo nie ustoi cierpliwie, ma problemy z koncentracją i uwagą przez co jego reakcję są nieadekwatne do sytuacji.

Nasz mały buntownik ma zdiagnozowany Autyzm Dziecięcy. W prywatnie prowadzonej terapi neurologopedycznej jesteśmy od 19 miesięcy, mamy również diagnozę zaburzeń integracji sensorycznej w terapi od 10 miesięcy. Od kwietnia tego roku zaczęliśmy zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju w przedszkolu Dzieńdoberek w Szczecinie, gdzie od września rozpoczynamy przygodę...

Pomimo terapii postępy są widoczne ale powolne, do tej pory nie znamy konkretnej przyczyny co spowodowało ASD u syna. Pamiętajmy, że to nie choroba i nie ma na nią lekarstwa.

Zaburzenia ze spektrum Autyzmu stanowią bardzo duży problem kliniczny. U wielu pacjentów, którzy prezentują cechy autystyczne nie jest stawiana jednoznaczna diagnoza przyczyny problemów. Wielu małych pacjentów trafia do psychologów i psychiatrów, rodzice zaś nieświadomi są istnienia związku zaburzeń genetycznych objawiających się m.in. cechami autystycznymi. Przez co nie wykonują specjalistycznych badań. A tak naprawdę choroby metaboliczne stanowią bardzo ważną przyczynę zaburzeń. Dlatego tylko odpowiednia diagnostyka m.in. badanie genetyczne WES jest szansą na diagnozę, a w konsekwencji podjęcia trafnego leczenia. 
Bardzo ważna jest też terapia psychologiczno-pedagogiczna, neurologopedyczna ,SI i wiele innych których wymaga Kuba. Celem zbiórki jest pomoc w zebraniu środków właśnie na poszerzenie diagnostyki o badania, które dadzą odpowiedź jak działa organizm Naszego syna o ewentualnych problemach i chorobach, które można leczyć. Niestety badania te nie są refundowane przez NFZ nie mówiąc o tym że czas oczekiwania to kolejne 2 lata. A Czas ma tu znaczenie.Link do zbiórki dostępny tutaj: Uśmiech dziecka jest całym światem#Kubuś#ASD
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza