Za nadmierną prędkość stracili prawo jazdy i zostali ukarani dużymi mandatami


Dwóch kierowców pożegna się z dokumentem uprawniającym do kierowania autem. Wszystko przez nadmierną prędkość. Obydwaj "piraci" wpadli jednego dnia, w tej samej miejscowości... 

Policjanci z myśliborskiej drogówki na początku ubiegłego tygodnia prowadzili kontrolę w miejscowości Rów (powiat myśliborski) na drodze krajowej nr 26. Ograniczenie prędkości w tej miejscowości wynosi 40 km/h. 

69-letni kierowca Toyoty zlekceważył przepisy drogowe i pędził z prędkością 91 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali 69-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych.

Jeszcze większą lekkomyślnością wykazał się 43-letni kierowca pojazdu marki Peugeot. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 114km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany wysokim mandatem w kwocie 2500 złotych, a na jego kontro trafiło 15 punktów.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu

Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Szanujmy swoje zdobyte, często z wielkim trudem prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim ! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza