Hity internetu w wykonaniu lokalnych wokalistek. Bartosewicz, Lewandowska i Taracińska zaśpiewały z zespołem Hairy Legs [video]


Martyna Bartosewicz, Michalina Lewandowska i Wiktoria Taracińska to młode znane wokalistki z naszego regonu, gościnie, z zespołem Hairy Legs nagrały covery znanych przebojów. 

Martynę Bartosiewicz można usłyszeć i zobaczyć w coverze utworu "Bez Łez", który wykonuje Ewa Farna.  Michalina Lewandowska zaśpiewała hit Natalii Nykiel "Bądź Duży". Wiktorie  Taracińską zobaczymy w utworze Natalii Szroeder - Lustra.  Dziewczyny nagrały też wspólny cover hitu internetu "Mata - Kiss cam".

Zespół Hairy Legs funkcjonuje kilka lat, a do tej pory grali głównie muzykę autorską. Natomiast covery zaczęli tworzyć całkiem niedawno, żeby zrobić coś czego teoretycznie na polskim rynku nie ma. Na  warsztat biorą znane polskie numery i aranżują je według własnej inwencji, tak aby brzmiały one inaczej. 

- Początkowo mieliśmy robić numery w stylu funkowym, jednak obecnie aranże bywają różne. Generalnie chodzi o przyjemne spędzanie czasu z ciekawymi ludźmi. Co do wokalistów to zgodnie z koncepcją chcemy nawiązywać współpracę z jak największą ilością artystów i założyliśmy, że będziemy do każdej sesji szukać kolejnych ludzi do współpracy - mówi nam jeden z członków zespołu - Same nagranie wykonujemy na tzw. „setkę”, czyli jedziemy live, a następnie utwory miksujemy w naszej salce. Wyciągamy wnioski z poprzednich sesji i staramy się działać coraz lepiej zarówno w sferze audio jak i wideo, aby było ciekawiej. Na stałe współpracujemy z filmowcem Marcinem Pechem, który wykonuje dla nas wszelkie nagrania wideo. Sam zespół funkcjonuje w niezmiennym składzie Michał Sobczyński (git. elektryczna), Krystian Dobropolski (perkusja), Mateusz Jędrasiak (piano), Łukasz Koźlik (bas) oraz nasza główna wokalistka, która również pojawia się w klipach, Ewelina Ciesielska.

W przyszłych sesjach pojawią się między innymi Tulia, TaMalcherek oraz Brevka, ale to nie koniec. 

- Każdą sesję planujemy zrobić w innej scenerii, aby było to ciekawe dla odbiorców. Aranże powstają najczęściej podczas prób i są następnie dopracowywane. 

 W przedsięwzięciu wzięły też udział Patrycja Kałużna, Dagmara Barna - Kosowicz i Olga Szałas.  Losy zespołu i nowe nagrania można śledzić w mediach społecznościowych Hairy Legs lub w serwisie You Tube Hairy Legs Official


''


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza