Zmarł kapitan Andrzej Cyprys. Honorowy Obywatel Gminy.


Nie żyje  Honorowy Obywatel Gminy Myślibórz, oficera Wojska Polskiego w stanie spoczynku kapitana Andrzej Cyprys.

To wielka strata dla środowisk kombatanckich i weteranów wojennych. Kapitan Andrzej Cyprys cieszył się wielkim uznaniem i szacunkiem.

- Pan kapitan Andrzej Cyprys był człowiekiem z niezwykłą historią życia i równie fascynującą osobowością. Prawdziwy charyzmatyczny przywódca, a przy tym człowiek niezwykle skromny i kordialny, z fantastycznym poczuciem humoru, który kochał życie i kochał ludzi. Wraz z Jego odejściem nasz wspólnota odnotowała niepowetowaną stratę –  Burmistrz Myśliborza P. Sobolewski - czytamy na gminnych stronach.

Kapitan Andrzej Cyprys był wielokrotnie uhonorowany i odznaczany, w ostatnich latach otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, Medal „Pro Patria”, Krzyż „Orderu Krzyża Niepodległości”, Złotym Medalem za Zasługi Dla Obronności Kraju, Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości „Polonia Redivia”, Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Myślibórz.

Uroczystości żałobne w Myśliborzu odbędą się 26 maja 2023 r. w Kolegiacie pw. Św. Jana Chrzciciela, o godzinie 10:00 wystawienie urny z prochami a o godzinie 11:00 msza święta. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu komunalnym w Choszcznie o godzinie 15:00 – złożenie urny do grobu.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza