GIS ostrzega: śmiertelnie niebezpieczna bakteria w hamburgerach

Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka. 

Spożycie produktu może doprowadzić do poważnej choroby zakaźnej. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu wysokiej liczby bakterii Listeria monocytogenes w gotowych hamburgerach sprzedawanych.

Zagrożenie:
W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto wysoką liczbę bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej poniżej partii produktu pn. Hamburger wieprzowo-drobiowy.

Spożycie produktu, zwłaszcza bez odpowiedniej obróbki cieplnej, może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g
Marka: Dania Express
Numer partii: 227/V
Termin przydatności do spożycia: 21/06/2023
Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn
Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Producent - Konspol Holding Sp. z o.o. podjął pełną współpracę z organami Inspekcji Weterynaryjnej w celu wycofania wyrobu z rynku, poinformował dystrybutora o stwierdzonej niezgodności oraz ustalił prawdopodobną przyczynę wystąpienia ww. zagrożenia oraz wdrożył działania naprawcze. Jeronimo Martins Polska S.A. wycofała produkt ze sprzedaży w dniu 16.06.2023 r. z centrów dystrybucyjnych i sklepów sieci Biedronka, do których był dostarczony. Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania produktu.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza