Rolety – wszechstronne zastosowanie i różnorodność stylów w dekoracji okien


Rolety pełnią wiele istotnych funkcji. Nie tylko osłaniają wnętrze domu lub mieszkania przed dużym natężeniem naturalnego światła, ale również zapewniają intymność i stanowią element dekoracyjny okna. Na rynku dostępny jest ich olbrzymi wybór. Jakie rodzaje rolet można znaleźć w sklepach? Odpowiadamy.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne

Na rynku dostępny jest duży wybór rolet. Różnią się one rodzajem, kształtem, kolorem, materiałami z jakich zostały wykonane, a także rozmiarem i ceną. W zależności od tego, który z modeli wybierzemy, możemy uzyskać nie tylko odmienny efekt aranżacyjny, ale również inny stopień zaciemnienia we wnętrzu. Zanim jednak omówimy konkretne rodzaje rolet, w pierwszej kolejności skupimy się na ich podstawowym podziale. W związku z powyższym możemy wyróżnić:
  • Rolety wewnętrzne. Jak sama nazwa wskazuje, produkty te przeznaczone są do użytku wewnętrznego. Stanowią alternatywę dla firanek i zasłon. Są dostępne w wielu odsłonach. Można wybierać spośród klasycznych modeli, zbudowanych ze zwijanego w rolkę pasa tkaniny, ale również plisowanych czy podnoszonych. Producenci oferują wiele ciekawych propozycji, do których zaliczane są także rolety wewnętrzne w kasecie na karnix.pl.

  • Rolety zewnętrzne. Tego typu rozwiązania przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Doskonale zabezpieczają przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem, a także innymi zjawiskami atmosferycznymi. Ponadto zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Gwarantują zachowanie prywatności, a także znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Poszukując tego typu rozwiązań do swojego domu, warto sprawdzić rolety zewnętrzne firmy Karnix.
Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje rolet wewnętrznych. Różnią się one funkcjonalnością, materiałami z jakich zostały wykonane oraz designem. Producenci oferują ponadto rolety na okno dachowe, a także na okna ścienne. Wybór jest naprawdę duży, co pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania dla siebie. Przykładem ciekawych modeli są rolety na okno dachowe od karnix.pl. Producent oferuje poza tym wiele innych atrakcyjnych produktów, do których należą m.in.:

  • Rolety dzień noc. Składają się z pasów tkanin zaciemniającej i transparentnej. Dzięki budowie z materiału o zróżnicowanej przepuszczalności światła, tego typu modele dają wiele możliwości manewrowania stopniem zaciemnienia wnętrz. Jesteś zainteresowany? Ciekawą propozycję stanowią rolety dzień noc na karnix.pl - sprawdź teraz.

  • Rolety rzymskie. To podnoszone przesłony, w przypadku których materiał układa się w poziome dekoracyjne plisy. Planujesz zakup tego typu modeli? Sprawdź rolety rzymskie w sklepie online Karnix. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji.

Warto pamiętać o tym, że roleta nie jest tylko dekoracją okna, ale ma przede wszystkim spełniać funkcje praktyczne. Dlatego też podczas jej zakupu, warto sięgnąć po wysokiej jakości model, który będzie służył przez długi czas. Takie kryteria spełnia każda roleta od Karnix, dlatego warto wyposażyć swój dom w dodatki od tego producenta.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza