Duet Soraya Ansari i Luis Castellanos wystąpi w Sali u Kinala


Znany już publiczności Sali u Kinala duet Soraya Ansari i Luis Castellanos zagra 1 lipca o godzinie 19:00 w Czachowie (gmina Cedynia).

Jeśli w muzyce nie będzie prawdy, to ona nie chwyci a od słuchacza nie można oczekiwać, że on wejdzie całym sobą w coś, w co nie wszedł nawet sam twórca. To zapewne nie zdarzy się na tym koncercie. Wspaniali artyści czuli na muzykę, którą słyszą nie tylko uchem, ale i całą swoją osobą, duchem i ciałem. Stąd ta harmonia, spajająca w całość artystyczną wszystkie elementy koncertu, gdzie wiolonczela wtula się w dźwięk fortepianu a między artystą i instrumentem nie zmieści się nawet milimetr powietrza. Duet DuoAken2 dzięki swojej nieskazitelnej intonacji, wysokim poziomem dojrzałości artystycznej i swoim młodzieńczym nadmiarem radości z grania zapewni słuchaczom niezwykłe doznania słuchowe. Ogólnie rzecz biorąc, muzyczna jedność tej dwójki jest godna podziwu a występ duetu Sorayi i Luisa to prawdziwa gratka.

Dzięki takim muzykom koncert klasyczny wychodzi ze swych sztywnych barier na spotkanie publiczności – każdy słuchacz, nie tylko ten, który ma w zwyczaju słuchanie klasyki, odkrywa na nowo pokrytą kurzem muzykę, która była pisana ku przyjemności i wzruszeniu. Ta muzyka pop dziewiętnastego i dwudziestego wieku przenosi słuchaczy z kraju do kraju, z kontynentu na kontynent. Muzyk we fraku okazuje się być mniej surowy niż można by go o to posądzać a kompozytorzy stają się bardziej bliscy…

Absolwenci jednych z najbardziej prestiżowych akademii muzycznych w Kolumbii i Niemczech, laureaci wielu konkursów muzycznych i festiwali, poznali się 15 lat temu podczas studiów muzycznych Kolonii. Od tego czasu wspólnie tworzą nowe aranżacje i koncertują tworząc duet DuoAken2.
 
1 lipca o godz. 19:00w czachowskie Sali u Kinala usłyszymy najpiękniejsze kompozycje Mozarta, Prokofiewa czy Greiga.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza