Odra Chojna wygrywa turniej finałowy Ligi Ósemek Juniorów [foto]Drużyna Odry Chojna wygrała rozgrywany w Kołbaczu Turniej Finałowy Ligi Ósemek, który odbył się w środę 21 czerwca. Do rywalizacji przystąpiło pięć najlepszych zespołów z całego województwa.

- To inicjatywa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, żeby nie upadały kolejne drużyny juniorów. Rozgrywki cieszą się dużym powodzeniem. Część zespołów, które wystartowały w ubiegłym roku, skompletowała już pełne składy i bierze udział w rozgrywkach jedenastoosobowych – mówi Maciej Mateńko, prezes ZZPN.

W turnieju wystąpiły: Odra Chojna, Gryf Polanów, Wiarus Żółtnica, Dąbrovia Stara Dąbrowa i GKS Kołbacz. Mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym 1x25 minut. Po podliczeniu wszystkich rezultatów na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Chojny.

- Dwa lata temu reaktywowaliśmy drużynę juniorów w Chojnie i Liga Ósemek była dla nas idealnym rozwiązaniem, bo na początku mieliśmy tylko kilku zawodników w kadrze. Teraz mamy już 19 zawodników i cały czas się rozwijamy. Lada moment Ci zawodnicy będą grali w ligach jedenastoosobowych – chwalił inicjatywę Wojciech Kosmalski, trener Odry Chojna.


Wyniki:
GKS Kołbacz – Gryf Polanów 1:1
Wiarus Żółtnica – Odra Chojna 0:2
Gryf Polanów – Dąbrovia Stara Dąbrowa 0:3
GKS Kołbacz – Wiarus Żółtnica 4:0
Odra Chojna – Dąbrovia Stara Dąbrowa 2:0
Gryf Polanów – Wiarus Żółtnica 0:3
GKS Kołbacz – Odra Chojna 0:2
Wiarus Żółtnica – Dąbrovia Stara Dąbrowa 1:3
Gryf Polanów – Odra Chojna 0:2
GKS Kołbacz – Dąbrovia Stara Dąbrowa 2:2

Klasyfikacja: 
1. Odra Chojna
2. Dąbrovia Stara Dąbrowa
3. GKS Kołbacz
4. Wiarus Żółtnica
5. Gryf Polanów

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza