Puchar Polski ZZPN dla Pogoni II Szczecin [video]


Kilkuset kibiców obejrzało z trybun stadionu ZOS „Bałtyk” w Koszalinie finałowe spotkanie Pucharu Polski ZZPN pomiędzy Bałtykiem Koszalin i rezerwami 

Pogoni Szczecin. Portowcy obronili zdobyte przed rokiem trofeum po bramce, którą w końcówce meczu zdobył Amin Doustali.

Pierwsza połowa była wyrównana, a obie strony bardziej skupiały się na realizacji założeń taktycznych. W pierwszych minutach do sytuacji strzeleckiej doszedł najlepszy strzelec Bałtyku – Adrian Cybula, ale po jego strzale głową piłka trafiła prosto w ręce Macieja Styna. Pogoń Szczecin też szukała swojej szansy, lecz ich próby najczęściej mijały bramkę Artyma. Piłkarze Bałtyku powinni schodzić do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W samej końcówce pierwszej połowy Adrian Cybula znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Stynem, ominął już bramkarza Pogoni, ale ostatecznie nie trafił w bramkę.


W drugiej połowie z biegiem czasu coraz wyraźniejsza była przewaga Pogoni. Bałtyk skupiał się na defensywie i szukał swoich szans z kontrataku. Sporo pracy między słupkami miał Andryi Artym, ale dobrze radził sobie z kolejnymi akcjami Portowców. Po jednym z kontrataków dobrą sytuację miał Bałtyk. Adrian Cybula postanowił wykończyć ją indywidualnie i ostatecznie nie udało się zdobyć bramki. Na kilka minut przed końcem decydujący cios zadała Pogoń. Olaf Korczakowski dograł piłkę przed bramkę i Amin Doustali uderzył celnie pod poprzeczkę. Piłkarze czwartoligowego Bałtyku do końca walczyli o wyrównujące trafienie, ale nie zdołali wykorzystać stworzonych sytuacji

Trafienie młodzieżowego reprezentanta Iranu zapewniło Pogoni drugi z rzędu tryumf w Pucharze Polski ZZPN. Dzięki temu drugi zespół Portowców w przyszłym sezonie zagra w I rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 0:1 (0:0)

0:1 - Amin Doustali 85'

Bałtyk: Artym, Rak, Jasitczak, Czenko, Waleński, Latański, Forczmański (88` Fijołek), Pawłowski, Masny (81` Kąkol), Cybula (90` Grochowski), Gruchała-Węsierski (81` Krauze)

Pogoń: Styn - Fornalik, Pach, Białczyk, Lisowski, Starzycki (89` Cybulski), Ława (73` Góral), Bąk (70` Turski), Korczakowski (90` Zaborski), Łukasiak, Krzysztofek (70` Doustali)
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza