Furgonetka z imigrantami zatrzymana niedaleko Schwedt


Podczas kontroli w pobliżu niemieckiego Schwedt, zidentyfikowano 13 osób Bliskiego i Środkowego Wschodu, które nielegalnie wjechały do ​​Niemiec.

W godzinach wieczornych 23 lipca policja federalna wykryła nielegalny wjazd, łącznie 13 osób w miejscowości Schwedt nad Odrą. Po godzinie 23:00 cywilni śledczy z policji federalnej, policji kraju związkowego Brandenburgia i służby celnej sprawdzili Forda Transita z łotewskimi tablicami rejestracyjnymi na autostradzie federalnej 166 w pobliżu Schwedt nad Odrą.

Oprócz 47-letniego łotewskiego kierowcy w przestrzeni ładunkowej furgonetki było niezabezpieczonych dziewięciu obywateli Afganistanu i czterech obywateli Iranu. Służby sprawdziły w pobliżu inny pojazd z łotewskimi tablicami rejestracyjnymi. Domniemani przemytnicy nie posiadali dokumentów niezbędnych do legalnego wjazdu do Niemiec. Grupy zadaniowe zatrzymały kobiety i mężczyzn w wieku od 22 do 47 lat oraz siedmioletnie dziecko i wszczęły śledztwo w sprawie podejrzenia nielegalnego wjazdu i nielegalnego pobytu przeciwko przestępcom.

Zatrzymano również dwie osoby podejrzane o przemyt ludźmi. 

Źródło: MOZ 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza