Czego niemiecka telewizja szukała w gminie Mieszkowice [foto]


Telewizja Rundfunk Berlin-Brandenburg przeprowadziła reportaż z Mieszkowic na temat promu "Bez Granic". Dziennikarze przeprowadzili wywiady  z kapitanem promu oraz dyrektorem Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej na temat promu ,,Bez Granic” i atrakcji turystycznych na terenie Gminy Mieszkowice.

Rundfunk Berlin-Brandenburg to niemiecki regionalny nadawca radiowo-telewizyjny, obejmujący swym zasięgiem miasto na prawach landu Berlin oraz land Brandenburgia. Stacja powstała 1 maja 2003 z połączenia dotychczasowych nadawców utrzymywanych przez oba landy: Sender Freies Berlin i Ostdeutscher Rundfunk Brandenburg.

Promowe przejście graniczne Gozdowice - Güstebieser Loose to pierwsze promowe przejście graniczne na Odrze w Polsce. Przed laty wieś została podzielona między Polskę i Niemcy, zlikwidowano wówczas połączenie promowe. Dopiero w 2007 r. obie części wsi udało się symbolicznie połączyć i zintegrować. Prom Bez Granic w Gozdowicach przewozi nie tylko ludzi, lecz także samochody, rowery i motocykle. Rejsy promem mogą być doskonałą rozrywką dla rodzin z dziećmi. Prom kursuje od kwietnia do października sześć dni w tygodniu od wtorku do niedzieli, zabiera na pokład 6 samochodów osobowych o masie do 2,25 ton oraz 20 pasażerów. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza