Pościg za pijanym kierowcą

W czwartek 20 lipca, około godz. 16:25, w miejscowości Stare Czarnowo doszło do pościgu za kierującym pojazdem marki Volkswagen.

Policjanci ruchu drogowego na ulicy Szczecińskiej wydali polecenie kierującemu pojazdem marki Volkswagen, który jechał z kierunku Szczecina, do zatrzymania się w wyznaczonym miejscu. Kierujący nie zważając na polecenie przyspieszył, zjechał na lewy pas, a następnie udał się w stronę miejscowości Stare Czarnowo. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem wykorzystując światła błyskowe oraz dźwiękowe. Po kilkuset metrach mężczyzna wjechał na prywatną posesję, wysiadł z pojazdu i podjął próbę dalszej ucieczki.

Po pieszym pościgu policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza