Trzech Muzyków Klasycznych dookoła Polski jadą na rowerach w celach charytatywnych

Trzej muzycy klasyczni, podczas wyprawy rowerowej dookoła Polski pokonają około 3000 kilometrów. Wszystko w celach charytatywnych. 

Od wielu już lat są artystami, realizującymi się jako: Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent, śpiewak, pedagog akademicki, Wiktor Rakowski – puzonista orkiestry operowej i Marcin Miro Mirowski –  kompozytor, dyrygent. Do Przemyśla przyjechali 7 lipca z Warszawy pociągiem, na dworzec PKP w Przemyślu o 15:00, skąd wyruszyli rowerami dookoła Polski. W dniach 7-11 lipca pokonali pierwszy etap wyprawy tj. wschodni (Przemyśl - Wiżajny), a w  dniach 12-17 lipca ukończyli drugi, północny etap rajdu rowerowego (Wiżajny - Świnoujście) na liczniku mając 1590 km. Akcja jest zainicjowana przez  Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, promotora aktywnego stylu życia oraz niesienia pomocy, przez nagłaśnianie akcji charytatywnych.

Wyprawa rozpoczęła się 7 lipca w Przemyślu i zakłada ukończenie trasy na początku sierpnia z metą także w Przemyślu lub na zakończenie wyprawy z dotarciem także do Lwowa, jeśli sytuacja w Ukrainie na to pozwoli. Długość trasy wynosi około 3000 kilometrów, a średnia długość odcinka na dobę to około 160 kilometrów. Trasę wyprawy podzielono na cztery etapy: wschodni: Przemyśl - Wiżajny, północy: Wiżajny - Świnoujście, zachodni: Świnoujście - Jelenia Góra i południowy: Jelenia Góra - Przemyśl lub Lwów.

Etap wschodni

-  zbiórka pieniężna dla Małgosi Tomczak na kolejną, niezbędną operację wydłużenia nogi. Koszt takiej operacji to ponad 600 tysięcy złotych. Link do zbiórki dla Małgosi oraz link do szczegółowej informacji o operacji podajemy poniżej:

Etap północny, zachodni i południowy

-  pomoc rzeczowa w postaci zbiórki instrumentów i akcesoriów muzycznych dla zbombardowanej przez Rosję, Szkoły Muzycznej w Makarowie (Makariv) w Obwodzie Kijowskim. 

Współpracować będziemy w tym działaniu z Dominikanami z Fastowa, Centrum św. Marcina de Porres https://sanmartin.center/pl/strona-glowna/ i Fundacją Charytatywni https://fundacjacharytatywni.pl/  

Oczywiście także, jeśli ktoś zechce wesprzeć szkołę finansowo, a także inne cele statutowe Fundacji lub Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie będzie taka możliwość poprzez publiczną zbiórkę prowadzoną podczas naszej wyprawy.

Link do zbiórki: https://www.facebook.com/donate/133121516468122/

Osobom które zechcą wolontaryjnie np. poprowadzić lekcje, kurs muzyczny w szkole postaramy się stworzyć taką możliwość.

Inne cele:
- promocja wolontariatu i działalności na rzecz pomocy charytatywnej
- promocja zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, realizacji marzeń, stawiania ambitnych celów oraz ich realizacji

Oficjalny profil wyprawy: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092549088922


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza