Trzy osoby staną przed sądem w związku ze śmiercią mieszkańca regionu


Troje mieszkańców Ropczyc i okolic stanie przed sądem w związku ze śmiercią mieszkańca Gryfina - Marka G. - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Mężczyzna wraz z żoną mieszkał w Ropczycach, mieście w zachodniej części województwa podkarpackiego, siedziba powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Do tragicznego zdarzenia doszło 19 grudnia 2021 roku około godz. 21 na posesji położonej w Ropczycach, należącej do oskarżonej Eweliny G. i pokrzywdzonego Marka G. doszło do kłótni. O sprawie informują lokalne i ogólnopolskie media.

Troje mieszkańców Ropczyc i okolic stanie przed sądem w związku ze śmiercią Marka G. Andrzej L. odpowie za śmiertelne pobicie mężczyzny, za co grozi mu nawet dożywocie, zaś Ewelina G., żona ofiary, oraz Marcin M. odpowiedzą za składanie fałszywych zeznań i nieudzielenie pomocy. Akt oskarżenia trafił już do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Z ustaleń organów ścigania wynika 

W jej trakcie znajomy Eweliny G. oskarżony Andrzej L. uderzył Marka G. pięścią w twarz. Mężczyzna upadł na ziemię, uderzył głową o kostkę brukową i stracił przytomność. Ze zgłoszenia oskarżonej Eweliny G. miało wynikać, że mąż dewastuje dom, że są w trakcie rozwodu i że dostała telefon, że jej mąż przyszedł do mieszkania i wynosi jakieś rzeczy z ich mieszkania, a także, że odgrażał się jej w smsach, że ją zabije". Marek G. wraz ze znajomym Maciejem Z. odjechali, jeszcze w obecności funkcjonariuszy, do Szpitala w Sędziszowie Małopolskim. Stamtąd, po udzielaniu mu pierwszej pomocy medycznej i po chirurgicznym zaopatrzeniu rany, został przewieziony jeszcze w tym samym dniu do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. w Rzeszowie na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Po wykonaniu badań głowy, po konsultacji chirurgicznej i neurologicznej Marek G. wrócił w nocy taksówką do domu do Ropczyc. Na miejscu zastał żonę - oskarżoną Ewelinę G. wraz z Andrzejem L. I wtedy – w myśl oskarżenia - znowu doszło do awantury, w trakcie której Andrzej L. zadał Markowi G. nieokreśloną ilość ciosów w głowę i szyję, powodując u niego szereg obrażeń. Które to obrażenia śródczaszkowe, z następowym obrzękiem mózgu, spowodowały u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, wymagającej pilnej natychmiastowej pomocy medycznej i interwencji chirurgicznej, następstwem czego była śmierć pokrzywdzonego Marka G. w dniu 1 stycznia 2022 roku w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Andrzejowi L. za zarzucane przestępstwa grozi nawet dożywocie, Ewelinie G. - do 8 lat więzienia, natomiast Marcinowi M. - do 5 lat pozbawienia wolności. Żadna z oskarżonych osób nie była dotychczas karana.

nowiny24.pl/ Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza