Zonda to najlepsza polska giełda kryptowalut


Dla polskich traderów i społeczności kryptowalutowej giełda Bitbay jest zdecydowanie znana. Od niedawna nosi ona nazwę Zonda i jest prawdopodobnie największą i najstarszą darmową platformą walut cyfrowych w Europie. Giełda działa na zasadzie podobnych rozwiązań na rynku - udostępniając tradycyjną wymianę bez możliwości handlu z dźwignią. Dla użytkownika dostępna jest wymiana na waluty takie jak Bitcoin, Lightcoin, Ethereum, Game, Dash i inne. Nawet w obecnych warunkach rynkowych firma nie wymaga dodatkowej weryfikacji dokumentów w celu potwierdzenia tożsamości. Zonda (BitBay) rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku i została założona w Polsce. Obecnie posiada również biura w Indiach i Holandii. Po 9 latach działalności deweloperzy mogą pochwalić się ponad 220 tysiącami aktywnych użytkowników i rocznym wolumenem na poziomie 545000 BTC. Liczba transakcji na minutę wynosi 1200 i absolutnie wszystkie z nich są pozycjonowane przez firmę jako w pełni bezpieczne. W tym artykule postaramy się udowodnić, że Zonda jest najlepszym rozwiązaniem na rynku giełd kryptowalut w Polsce.

Zonda - ogólne informacje

Firma pierwotnie nazywała się BitBay i była zarejestrowana na Malcie, a następnie w 2021 roku zmieniła nazwę na Zonda. Założyciel platformy, Sylwester Suszka, był powiązany z wieloma skandalami i jest obecnie poszukiwany, ale warto wspomnieć, że nie jest już zaangażowany w Zondę. Przechodząc bezpośrednio do giełdy, warto zauważyć, że jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych i oferuje swoim użytkownikom wygodne narzędzia i korzystne warunki. Podobnie jak większość platform kryptowalutowych, Zonda posiada własną internetową platformę handlową, która będzie intuicyjna dla niedoświadczonych traderów. Te same narzędzia obejmują wykresy cen z Tradingview i integrację z aplikacją mobilną Android Tabtrader. Giełda nie posiada własnej aplikacji, ale dzięki wspomnianemu terminalowi handlowemu dla głównych platform bitcoinowych, użytkownicy mają dostęp do widżetów cen walut i specjalnych mobilnych alertów handlowych. Zonda może pochwalić się najbardziej rozbudowaną listą sposobów na dokonanie depozytu. Użytkownicy mogą to zrobić za pomocą walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum, Dash, Monero, a także walut fiducjarnych (euro, dolary amerykańskie i złote). Dla wygody polskich obywateli dostępna jest opcja doładowania konta za pośrednictwem poczty lub sieci sklepów Żabka. Biorąc pod uwagę skalę wyżej wymienionych usług, można powiedzieć, że użytkownik będzie mógł to zrobić niemal w każdym miejscu w kraju. To samo dotyczy wypłacania pieniędzy z bankomatów za pomocą specjalnej karty dostępnej dla użytkowników platformy. Posiadając zweryfikowaną tożsamość na swoim koncie oraz polski numer telefonu, można bez problemu wypłacać pieniądze z dowolnego bankomatu bez żadnych ograniczeń. Pomimo silnej pozycji w Polsce, firma nie zaprzestaje ekspansji w Europie. Dowodem na to jest fakt, że w 2022 roku Zonda otrzymała oficjalną licencję we Włoszech. Według CEO, krok ten po raz kolejny dowodzi, że platforma jest zgodna ze wszystkimi lokalnymi i międzynarodowymi przepisami, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa konsumentów. Dzięki tej licencji deweloperzy będą mogli oferować swoje usługi włoskim użytkownikom w najbezpieczniejszy i najbardziej zgodny z przepisami sposób. Jak widać, ambicje firmy są całkiem poważne i żaden z jej przedstawi cieli nie zamierza na tym się zatrzymywać, co jest pozytywnym trendem zwłaszcza dla użytkowników Zondy.

Techniczna i funkcjonalna charakterystyka projektu

Firma jest obsługiwana przez BB Trade Estonia OU i posiada licencję Estonii. Na przestrzeni lat twórcy platformy otrzymali następujące nagrody: Best Cryptocurrency Exchange (Berlin Summit 2018 i Cryptocurrency World Expo 2017), Blockchain Exchange of the Year 2019, Polska Nagroda Innowacyjności (Polski Kongres Przedsiębiorców 2017). Z ograniczeń warto wspomnieć jedynie o zakazie handlu inwestorów z USA oraz prowizji dla użytkowników. Opłaty giełdowe są ważne do sprawdzenia na każdej platformie kryptowalutowej. W przypadku Zondy zaczynają się one od 0,45% i spadają do maksymalnie 0,20% dla producentów. Jeśli chodzi o prowizję za wypłatę środków, warto rozważyć użycie BTC jako przykładu. Giełda Zonda (BitBay) oferuje swoim użytkownikom średnią opłatę w całej kryptosferze. Wynosi ona 0,0005 BTC dla wypłat bitcoinów. Staraliśmy się opisać tylko główne aspekty techniczne platformy. Ogólnie rzecz biorąc, giełda wykazuje pozytywny trend we wprowadzaniu nowych narzędzi i innowacyjnych rozwiązań dla społeczności, przy jednoczesnym utrzymaniu konserwatywnych stawek prowizji.

Podsumowanie

Zonda to sprawdzona i stabilna giełda dla użytkowników z całego świata. Jej fundamentalne podejście do licencjonowania swoich usług pokazuje deweloperów i cały projekt w jak najlepszym świetle. Brak jasnych regulacji można wytłumaczyć porównując ją do innych projektów, które ze względu na specyfikę rynku kryptowalut również nie mają wymagań i pozostają w dużej mierze w szarej strefie. Jedyną wadą platformy jest brak informacji na temat przechowywania środków. Przypuszczalnie środki klientów są przechowywane w chłodni, podobnie jak na większości giełd kryptowalut, biorąc pod uwagę zalew hacków i kradzieży z portfeli i giełd hot storage. Nie musimy udowadniać, że Zonda jest najlepszą giełdą w Polsce, ponieważ fakty już to pokazują. Deweloperzy nie zatrzymują się na tym już mają, a ich polityka tylko to potwierdza.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza