Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Gryfinie i Myśliborzu

Dwie polskie produkcje z Marią Dębską w roli głównej zobaczyć będzie można w najbliższy weekend podczas Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. W piątek w Gryfinie „Bo we mnie jest seks” - opowieść o Kalinie Jędrusik, a w sobotę w Myśliborzu komedię romantyczną „Pech to nie grzech”. Będą też dodatkowe atrakcje i kinowe niespodzianki.

Biograficzny film o Kalinie Jędrusik, legendzie polskiego kina i estrady, obejrzeć będzie można w kinie plenerowym, które powstanie na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie (piątek 4 sierpnia, godz. 21:00). Historia ikony polskiej popkultury, znakomitej aktorki i piosenkarki, a także naczelnej skandalistki PRL ujmuje lekką, zwiewną formą. Na uwagę zasługuje kapitalna rola Marii Dębskiej, która właśnie za nią otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dzień później w Myśliborzu na Placu Cyrkowym (sobota 5 sierpnia, godz. 21:00) zapowiada się pogodny wieczór z polską komedią romantyczną „Pech to nie grzech” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. A na ekranie - znani i lubiani: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Krzysztof Czeczot, Anna Dereszowska i Tomasz Karolak. Film Zatorskiego z 2018 r. to opowieść o młodej, odnoszącej sukcesy kobiecie, która chcąc odegrać się na znajomych, daje się wciągnąć w romantyczną intrygę. Początkowo udawany związek ma szansę przerodzić się w coś poważniejszego.

Gryfino i Myślibórz to kolejne przystanki Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim, które dobre filmy prezentowało już w Połczynie-Zdroju, Goleniowie, Lubczynie, Darłowie, Koszalinie, Złocieńcu i Łobzie. Darmowe kino plenerowe odwiedzi łącznie 23 miejscowości w całym województwie. Ma atrakcyjny repertuar, a seanse cieszą się popularnością. Publiczność z chęcią uczestniczy w wydarzeniu, często nagradzając projekcje oklaskami. Na pierwszych stu widzów zawsze czekają wygodne leżaki oraz kinowa niespodzianka.

Pokazy w obu miejscowościach rozpoczną się o godz. 21:00. Ale już wcześniej na odwiedzających czekać będzie Strefa Pomorza Zachodniego z atrakcjami dla całych rodzin – grami i konkursami, kołem fortuny, zadaniami i zagadkami oraz gigantycznymi puzzlami (w Gryfinie niebieski namiot Pomorza Zachodniego stanie od godz. 18:00, w Myśliborzu od godz. 19:00). W strefie będzie można otrzymać informatory, przewodniki, foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych, które przybliżą walory gospodarcze i turystyczne województwa, a także informacje o funduszach europejskich.

Zachęcamy do towarzyszenia ekipie kinowej na filmowym szlaku i na każdym z przystanków zbierania – na specjalnej karcie – wyjątkowych odcisków pieczęci. Dla osób, które zgromadzą ich najwięcej (minimum pięć), przewidziano specjalne nagrody.

Organizatorem Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza