Koncert pianistki Anastassiya Dranchuk w Sali u Kinala


W najbliższą sobotę, 26 sierpnia o 19;00 Sala u Kinala zaprasza na muzyczne pożegnanie wakacji. Tym razem wieczór uświetni wspaniała pianistka Anastassiya Dranchuk. Usłyszymy utwory z jej najnowszej płyty,, Rytuały przejścia” gdzie splatają się drogi między narodzinami a śmiercią, dzieciństwem a dojrzałością, Zachodem a Wschodem, wojną a pokojem, ale także napięcie między dobrem a złem, światłem a ciemnością.

Niczym szamanka świata dźwięku, Dranchuk pozwala publiczności uczestniczyć we własnym procesie dojrzewania jako wędrowca między światami, między Orientem a Zachodem, między cudownym dzieckiem a dojrzałą artystką. Wraz z nią słuchacz podróżuje przez trzy tysiąclecia i dociera do magiczne miejsce, gdzie dwoistość się łączy, gdzie światło nie istnieje bez cienia, gdzie koń na biegunach staje się Trojanem, gdzie kołowrotek spotyka się z mieczem, a broń poddaje się sercu, gdzie diabeł bawi się tańcem a moc miłości wciąż triumfuje.

Anastassiya pochodzi z muzycznej rodziny, urodziła się w Kazachstanie a w 2001 roku na zaproszenie Akademii Muzycznej im. Hannsa Eislera przeniosła się do Berlina, aby kontynuować studia muzyczne. Za swoją grę Anastassiya Dranchuk otrzymała szereg międzynarodowych i krajowych nagród na renomowanych konkursach: brązowy medal i nagrodę specjalną jury na Międzynarodowym Konkursie im. Horowitza, I nagrodę oraz nagrodę publiczności i klasyczną na Konkursie Steinwaya, a także I miejsce w kategorii „Piano Solo” na „Jugend musiziert”. 

W 2007 roku została również wyróżniona Stołeczną Nagrodą Berlina „Golden Julius Junior Young Talent”. Anastassiya Dranchuk prowadzi aktywną solową karierę koncertową w Europie i występowała już z takimi zespołami jak Kremerata Baltica, Staatskapelle Berlin, Klassische Philharmonie Bonn, Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt nad Odrą, Staatskapelle Halle, WDR Rundfunkorchester Köln i innymi. Występowała w tak ważnych salach koncertowych jak Salle Pleyel/Paryż, Palais des Beaux Arts/Bruksela, Wielka Sala Filharmonii Petersburskiej, Beethovenhalle w Bonn, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonia Berlińska , Laiezhalle w Hamburgu i CRR Concert Hall w Stambule. 

Występowała gościnnie m.in. na Lockenhaus Chamber Music Festival, Bad Kissingen Festival, Styriarte Festival w Graz i Rheingau Festival. Od 2012 roku wspiera ją Maestro Gidon Kremer. W sobotę zagra największe utwory Czajkowskiego, Liszta, Saya i Schuberta.. zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta.

Przed koncertem o godz. 18:00 chętni będą również mieli możliwość zwiedzenia wnętrza kościoła w Czachowie, gdzie znajdują się unikatowe średniowieczne freski.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza