Nowa dyrektor szkoły w Piasku. Rodzice są przeciwni tej nominacji [list do redakcji]


Konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku (gmina Cedynia) ogłoszony 25 kwietnia nie wyłonił kandydata. W związki z tym burmistrz Cedyni Adam Zarzycki powołał na to stanowisko Różę Kozieł. Do naszej redakcji trafił list od szkolnej Rady Rodziców, którzy sprzeciwiają się temu wyborowi... 

Zarządzenie burmistrza w sprawie powołania Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku zostało opublikowane 21 sierpnia. Nowa dyrektor została powołana na okres 5 lat, do 31 sierpnia 2028 roku. 

Poniżej w całości publikujemy list jaki trafił do naszej redakcji. 

Piszemy do Was i prosimy o opublikowanie niniejszego listu, ponieważ kolejny raz Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki nie liczy się z opinią rodziców dzieci uczących się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku. Wczoraj (29.08.2023) w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się Zarządzenie NR 132/2023 Burmistrza Cedyni z dnia 21 sierpnia 2023 r. w sprawie powołania dyrektora Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku. Na zarządzenie oraz na opublikowanie go czekaliśmy bardzo długo. W sprawie wyboru kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły w Piasku Burmistrz Cedyni zasięgnął naszej opinii, którą jasno wyraziliśmy. Opinia jest negatywna. Przemawia za nią brak zaufania do kandydatki przedstawionej przez Urząd, brak zaufania spowodowany zdarzeniem, które miało miejsce 2018 roku w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej wychowanka Centrum Placówki Opiekuńczo - Wychowawczych w Chojnie przez tę Panią, która wówczas zajmowała w Centrum Placówki Opiekuńczo - Wychowawczym w Chojnie stanowisko dyrektora tej placówki. Na piśmie złożyliśmy swoją negatywną opinię do Urzędu Miejskiego w Cedyni. Posiadamy informację, iż negatywną opinię wyraziła również Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku, a mimo tych obu negatywnych opinii w swoim zarządzeniu Burmistrz powołał Panią Różę K. na stanowisko dyrektora naszej szkoły. Wśród rodziców wywołało to oburzenie i wielkie rozczarowanie, to nie pierwszy raz, gdy Burmistrz Adam Zarzycki nie liczy się ze zdaniem społeczności Szkoły Podstawowej w Piasku. Jako rodzice kierujemy się tylko i wyłącznie bezpieczeństwem i dobrem naszych dzieci, ponieważ to dla nas to najwyższy cel.

Pełni obaw i żalu

W imieniu całej Rady Rodziców i wszystkich rodziców dzieci uczących się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku:
Przewodnicząca Rady Monika Ostromecka
Zastępca Agnieszka Numryk.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza