"Wspierające Misie" dziękują za pomoc w organizacji koncertu charytatywnego


Kiedy pomagamy innym , pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas - Flora Edwards.

Z całego serca wyrażamy  WDZIĘCZNOŚĆ za okazane nam dobro , które mogliśmy przekazać uczestnikom I turnusu terapeutyczno -wypoczynkowego w Centrum zdrowia, urody, rekreacji Geovita w Dźwirzynie, organizowanego przez  nasze Stowarzyszenie ,,Wspierające Misie,,. W turnusie uczestniczyły dzieci z miasta i gminy Chojna wraz z opiekunami , które straciły mamę , tatę .

Dzięki Państwa zaangażowaniu  i hojności mogły wyjechać na wakacje i wziąść udział w zajęciach terapeutycznych .Po śmierci brata śp, Edwarda Polka jedyne co mogłam ocalić i kontynuować, to ideę pomagania rodzinom ofiar wypadków komunikacyjnych z udziałem dzieci  oraz innych zdarzeń losowych , które często same mierzą się ze stratą rodzica, traumą powypadkową.

    
        


Zaoferować im zajęcia z psychoterapeutą i wypoczynek, który jest w takiej sytuacji jedyną formą zmiany otoczenia, wsparcia psychologicznego po dramacie, aby nie doświadczały bólu samotności. Zawsze w tym wspierałam brata i prowadziłam z nim i za niego od wielu lat , gdy zmagał się z chorobą. Niestety obecnie już bez niego , lecz z brzmiącymi w pamięci jego słowami: ,,Zajmij się misiami."
,, Kiedy śmieje się dziecko ,śmieje się cały świat,, Janusz Korczak 
BARDZO DZIĘKUJEMY

Bądżcie z nami ,aby dzieci nie doświadczały bólu samotności. Wspierające Misie

Po śmieci brata Edwarda Polka, prezesa Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci , założyciela Domu Misia Ratownika, pomimo wielu przeciwności, jakie na mnie spadły po jego odejściu, dzięki Waszemu wsparciu ( stąd tez nazwa - moi przyjaciele , bliżsi i dalsi znajom)i w lipcu powstały ,, Wspierające Misie,, 

W domu Misia wspólnie z bratem przyjęliśmy ponad 1000 osób na turnusach, pomagajac im przy udziale cudownych terapeutów i wychowawców zmierzyć się z traumą powypadkową i z żałobą. Obecnie po odprowadzeniu brat na miejsce wiecznego spoczynku jak u każdego w takiej sytuacji nastąpiła weryfikacja, kto nas wspiera i jak ważne jest, aby nie być w tym samotnym. Cóż dopiero dzieci , które patrzą na cierpienie dorosłej osoby po odejściu.

Utrata rodzica to dla dziecka jedno z najtrudniejszych doświadczeń życiowych . Dla małego człowieka , mogącego funkcjonować tylko pod opieką innych , zmiana ta wpływa na wszelkie sfery życia , zarówno w dzieciństwie , jak i na póżniejszych etapach , w tym na radzenie sobie w dorosłości oraz zachowanie dobrostanu fizycznego i psychicznego, dlatego tak ważne jest terapeutyczne wsparcie dziecka w tak trudnym dla niego momencie. 

Jak mawiał Janusz Korczak: ,,Kiedy śmieje się dziecko , śmieje się cały świat." 
Dlatego tez kierujemy wielkie podziękowania tak wielu wspaniałym ludziom o otwartym sercu za pomoc w wywołaniu usmiechu na twarzach dzieci podczas koncertu dobroczynnego oraz turnusu.
 Podziękowania dla Pań z Kgw Mętno  za wyjątkowe zaangażowanie w zorganizowanie i prowadzenie stoisk z ciastami podczas koncertu dobroczynnego, Kgw Krzymowianki , KGW Kamienny Jaz, KGW Nawodna, Piekarnia -Cukiernia Maxx Chojna ,Ciastownia Milena Pożyczka , Dyrektor CK Chojna Daniel Macuk, Aleksandra Balachowska -Jagusz , Dyrektor Domu Kultury Słowianin Jacek Janiak, Robert Bałachowski, Pracownia Złotnicza Paweł Ziemkiewicza , MEJP Pracownia złotnicza Powaga Jarosław, Elżbieta Kondraciuk , Leszek Rajfur  Bank Spółdzielczy w Chojnie , Puls Stanisław Dopropolski SELI-MED Przychodnia Specjalistyczna Iwona Hernik , Katarzyna Borczyńska , Adrian Fyk . Moc podziękowań dla Hani Wardaszewskiej za przekazanie maskotki misia na licytację, Psycholog dzieci, rodzin i par, Psychotraumatolog, Psychoterapeuta Beata Chodań , dyrektor Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie Elżbieta Korżel  , radny gminy Kobobrzeg Tomasz Czechowicz , Dyrektorowi Centrum Zdrowia, urody i rekreacji Geovita w Dźwirzynie, Bartoszowi Bieńkowskiemu za otwarte drzwi i serce, aby turnus zaistniał w tak trudnym dla mnie czasie..

Dziękujemy Zarządowi Polenmarket Osinów Dolny,ochronie, Handlowcom,którzy z wielką serdecznością przyjęli nas i naszą puszkę nr zbiórki 2023/3507/OR
Dziękujemy za każdy uśmiech,który dodawał nam otuchy  i wyciągniętą dłoń 

Dziękujemy Pani Ewa Kwiecień roztańczonej, uzdolnionej akordeonistce, która swoją muzyką radowała nas podczas kwestowania na  Wspierające Misie 
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Dembowskiemu dzielnemu ,,Misiowi Panda, moc wdzięczności, Turnusy zrealizowane ,wakacje dobiegły końca, zobowiązania finansowe pozostały aby całkowicie pokryć koszty turnusu ,czasu już nie wiele ,dlatego nadal gramy, kwestujemy do puszek zarejestrowanych nr zbiórki 2023/3507/OR .Dziękujemy za każde wsparcie nas 

Po śmierci brata śp Edwarda Polka, czynię starania, aby kontynuować ideę pomagania najmłodszym w trudnym dla nich czasie zmagania się że stratą rodzica ,doświadczając traumy powypadkowej.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza